Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Tesla Model S
Tesla Model S P85+, nytt batteri/motor, gratis SC, 4G
2014
91 000 km
Automat
El
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for EL38236
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Grønn Tesla Model S P85+
For de som kjenner Tesla Model S er dette en mer sjelden utgave. Ikke ofte man ser en annen grønn Model S. Plusspakken gir en mer direkte motor, stivere understell som resulterer i en mer sporty kjørefølelse. Personlig valgte jeg denne pga. den minnet meg om hvordan en BMW med bakhjulsdrift oppfører seg på veien, verdsetter god kjørefølelse. Skulle svært gjerne hatt denne bilen videre, har vært en stor fornøyelse siden jeg kjøpte den i 2015, men nå må vi over i en enda større bil.
Jeg vil ha bilen solgt, skal ikke ha gull og grønne skoger for den, rettferdig pris med tanke på de verdifulle utbedringene som er gjort siste tiden.
Alt utstyr tilgjenglig når ny. Velholdt og feilfri, EU godkjent ut Juni 2022. Lakk i meget god stand, aldri vært i vaskemaskin, regelmessig lakkbehandling og rengjøring, poleres med to lag med Fusso Coat (PTFE) hver vår og høst. Står til daglig i privat garasje. Eid av entusiast som liker å holde bilen tipp topp stand og ren og pen. Bilen er som sagt feilfri, det har vært forskjellige saker tatt på garantien og utenfor, er det noe som ikke er som det skal være har det alltid blitt utbedret. Selv om bilen har gratis superlading er det lite brukt fra vår side, kun på langturer. Ladenettverket til Tesla er best på hastighet, antall ladere og tilgjenglighet, en stor fordel for Tesla eiere. Bilen er ettermontert med CCS ladekapabilitet ved bruk av medfølgende CCS til type 2 omformer, du kan da lade på alle Tesla sine superladere.
Den lengste kjørelengde pr. lading oppnås ved å være snill på watt pedalen og kjøre i ett strekk. Vi har kjørt flere ganger til Hellesylt fra Bergen, uten lading og til Oslo. Kjører man på Autobahn i 200 kmt, er energiforbruket større og kjørelengden kortere.
Ting verdt å nevne
- Smart luftfjæring (med hev og senk)
- Panorama glasstak som kan åpnes
- Vinterpakke
- Techpakke
- Premium lyd
- 4G oppgradering med gratis dataplan
- Gratis Tesla super lading ut bilens levetid
- Gratis Spotify
- 21" Turbin felger
- Originale plast matter, kupe og bagasjerom
- Stor frunk
- Teslaskuff til oppbevaring (tredjepartsvare)
- Original solskjerming bakrute
- Garanti på motor og batteri til 9.4.2022
- Dashcam foran og bak
- Dobbeltlader, mulig å lade 22kWt vekselstrøm (for å oppnå 22kWt må ha 400V 32A trefas 400V*32A*1,7 = 21,760W).
- Vinterpakke
- Karbonspoiler
- CCS omformer og oppgradering, Tesla originalt
- Original Tesla Schuko lader følger med, til lading fra stikkontakt, 13A
- Thule takstativ
- Extra led lys i bagasjerom
- Lyst skinninteriør
- Vinterhjul på originale 19" Tesla felger, Nokian Hakkapeliitta
Arbeid utført siste tiden, dokumentasjon ved forespørsel:
- Nytt 85 kwt batteri Mars 2020 ved 82000 km, garantisak
- Ny Motor Desember 2020 ved 87 000 km, garantisak
- Luftfjæring, nye moduler foran August 2021 ved 90 000 km
- Viskermotor og innerstag, Juli 2021, ved 89 000 km
- Bremseservice November 2020, nye klosser foran, ved 82 000 km
- Nye sommerdekk April 2019. Michelin Super sport 21", felgkantbeskyttere
- Ny MCU August 2020 (datamaskin og skjerm), garantisak
- Hjuloppheng deler foran og bak, slitedeler, November 2020
- AC reperasjon, kondensere, November 2020
Jeg er tilgjenglig pr. telefon og epost, svarer ærlig og utfyllende på forespørsler. Er meget interessert i elbiler og har god kunnskap rundt lading, batterier og elbiler.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Tesla
- Modell
- Model S
- Modellår
- 2014
- Karosseri
- Kombi 5-dørs
- Drivstoff
- El
- Effekt
- 422 hk
- Kilometerstand
- 91 000 km
- Batterikapasitet
- 85 kWh
- Rekkevidde (WLTP)
WLTP er et måltall fra bilen var ny og reell rekkevidde må sees i sammenheng med alder, km, kjøremønster og værforhold
- 495 km
- Girkasse
- Automat
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Hjuldriftnavn
- Bakhjulsdrift
- Vekt
- 2 100 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 5
- Farge
- Grønn
- Fargebeskrivelse
- Sequoia Green Metallic
- Interiørfarge
- Beige skinn
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- EL38236
- Chassis nr. (VIN)
- 5YJSA3H17EFP31666
- 1. gang registrert
- 09.04.2014
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Alarm
- Antiskrens
- Antispinn
- Bluetooth
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektrisk sete m. memory
- Elektriske speil
- Isofix
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Kupévarmer
- Luftfjæring
- Lyssensor
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Navigasjonssystem
- Nivåregulering
- Nøkkelløs start
- Oppvarmede seter, foran
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Radio DAB+
- Radio FM
- Regnsensor
- Ryggekamera
- Sentrallås
- Servostyring
- Seter i helskinn
- Sideairbager
- Soltak/glasstak
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Startsperre
- Takrails
- Vinterdekk på aluminiumsfelg
- Vinterdekk på felg
- Xenonlys
Kjøretøyets serviceprogram er fulgt. Det er tatt servicer på kjøretøyet i henhold til fabrikkens retningslinjer.
Selgers kjennskap til bilen
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.