1/24

Koselig kårhus i nærheten av Voss

Boligtype
Feriehjem
Størrelse
85 m²
Soverom
2
Senger
4
Baderom
1
Trygg og enkel bestilling av feriehjem

Bestill feriehjem på en sikker og fleksibel måte. Du sender først en forespørsel til utleier - og betaler kun dersom utleier godkjenner.

Om boligen

Øverst i Teigdalen ligger idylliske Brekkhus med sine gårdsbruk og eneboliger. Denne eiendommen er opprinnelig fra ca 1920 og har gjennomgått betydelige oppgraderinger i løpet av de siste årene. Koselig kjøkken, romslig stue og 2 soverom.

Brekkhus ligger en halvtimes kjøring fra Voss og 15 minutter fra Evanger. Brekkhus er en liten bygd som ligger idyllisk til i vill Vestlandsnatur. Området er et godt utgangspunkt for toppturer både sommer og vinter. I sommerhalvåret er det åpen vei opp til Volavatnet som er et perfekt utgangspunkt for fjellturer i DNT sitt turnett.

Kontakt meg gjerne direkte her eller på mobil for å høre om tilgjengelighet.

Rom og sengeplasser

Da vi overtok Kårhuset i mai 2020 var huset allerede modernisert men det trengte fortsatt litt omsorg. Vi har bodd mange år i England og ønsket derfor å ta med oss litt av den engelske cottage-stilen i interiøret.

I Kårhuset finner du et praktisk kjøkken med servise, gryter, glass og det meste man skulle trenge for å lage god mat. Under kjøkkenbenken er det et lite kjøleskap og frys er tilgjengelig i boden om man skulle ønske dette. På badet er det varmekabler, toalett, dusj og vaskemaskin. Det er to soverom med en dobbelseng på 160cm og to enkle senger på 90cm. Det er også muligheter for en ekstra seng. Om vinteren er stuen lun med en vedfyrt ovn og om sommeren er det lett å åpne bakdøren til uteplassen. I enden av stuen, i det som var uthuset i gamle dager er det et lite rundt spisebord. Her kan venner og familien samles til koselige måltider. I Kårhuset er hunder også veldig velkommen.

Vi bruker det hvite nabohuset ved siden av Kårhuset som feriebolig og er her så ofte vi har mulighet.

Ved leie må du ta med eget sengetøy/håndkle og du må selv stå for utvask.

Fasiliteter

  • Aircondition
  • Internettilgang
  • Kjøkken
  • Garasje/parkeringsplass
  • Oppvaskmaskin
  • Kaffetrakter
  • Vaskemaskin
  • Peis/ildsted
  • TV
  • Hagemøbler
  • Innlagt vann
  • Innlagt strøm
  • Grill

Husregler og tilgjengelighet

  • KryssIkke rullestolvennlig
  • KryssRøyking ikke tillatt
  • SjekkmerkeKjæledyr tillatt

Regler for avbestilling

  • Full refusjon hvis avbestillingen skjer mer enn 14 dager før innsjekksdato.
  • 50 % refusjon hvis avbestillingen skjer 7–14 dager før innsjekksdato.
  • Ingen refusjon hvis avbestillingen skjer mindre enn 7 dager før innsjekksdato.

Beliggenheten

Kårhuset på Brekkhus ligger en halvtimes kjøring fra Voss og 15 minutter fra Evanger. Brekkhus er en liten bygd som ligger idyllisk til i vill Vestlandsnatur. Området er et godt utgangspunkt for toppturer både sommer og vinter. I sommerhalvåret er det åpen vei opp til Volavatnet som er et perfekt utgangspunkt for fjellturer i DNT sitt turnett.

I nærheten
Nydelig turterreng både vinter og sommer
Fiskemulighet i Eksingedalen og Teigdalen
Alpinanlegg på Voss (30 min) og i Myrkdalen (1 time)
Matbutikk og bakeri på Evanger landhandleri og Voss sentrum
Jaktterreng på Solhorgi

Om vinteren anbefaler vi topptur til Kvitanosi og Solhorgi

Fjelltoppjakten er en artig app å bruke for å finne gode fjelltopper i området.

I nærheten

  • Vann
  • Turterreng
  • Fiskemulighet
  • Alpinanlegg
  • Matbutikk
  • Tettsted
  • Bakeri
  • Jaktterreng
Evanger, Voss, Vestland, Norge

Nabolagsprofil


Vurderinger fra gjester


FINN-kode214364787
Sist endret21. juli 2025, 13:30
Rapporter annonse

Profilinformasjon om selgeren

profilbilde for Cathrine Fredhøi
Har vært på FINN siden 2009
    Velg tid i kalenderen

    desember 2025

    man

    tir

    ons

    tor

    fre

    lør

    søn

    Gå videre