Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Subaru Impreza
WRX STI "22B"
1998
114 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Bruktbilgaranti 4178 kr
En ekstra trygghet for deg som kjøper bruktbil
Sjekk bilens historikk for KJ44487
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Legendarisk ‘rallybil’ selges! Her har du virkelig et samleobjekt, mulig 1 av 2 slike i Norge(?)
Bilen er JDM import som i senere tid ble ombygd til å bli en ‘22B’ replika, originalt er den en Subaru Impreza WRX STI. Dette er bilen som har vunnet utallige Rally løp.
Den er en av få 2 dørs impreza`er i Norge.
Denne bilen er kun laget for å vinne løp. Den har ikke ABS, ikke antispinn, ikke Airbag, ikke AC, ikke en gang en CD spiller... Her er det ofret unødvendigheter for at bilen skal være så lett i vekt som mulig.
Det du får er en herlig boxer lyd, differ som skriker og en helt unik mekanisk følelse som du ikke vil finne i en moderne bil. Frykt spiller også godt inn da denne bilen gjør 0-100 på under 4 sekunder som er superbil tider!
Det som skiller denne bilen fra andre er hva Subaru lagde for rally bruk, som DCCD ( Justerbart drivverk med diff lock ) Dette gjør at du kan kjøre mer krefter ut på bakhjula kontra forhjula eller kjøre 50/50 fordeling. Du har også full lock, da kjører den på med diffsperrer for bruk i snø eller grus.
Når du virkelig kjører aktivt har den IC water spray. Denne sprayer kaldt vann på intercooleren for å få ned temperaturen på luften som går inn til innsuget for igjen å få ut et par hestekrefter mer.
Bilen har fått fullt Carbon 22B body kit som får vekten til bilen til å bli enda lavere.
Meget lav Km stand for sin alder, meget godt holdt.
Den har nylig fått:
- Nytt girkule trekk
- nylig trukket om ratt i skinn
- nyrestaurert Intercooler
- nyrestaurerte dempere ( STI pink struts )
Denne bilen ble bygget på 90 tallet i Japan da de hadde noe de kalte ‘Gentleman's rule’. Denne regelen ble laget for å unngå flere ulykker. Så alle bilprodusentene i Japan skulle ikke lage biler med mer en 280hk og et speedometer som ikke viser fortere en 180 km/t. Denne regelen ble ikke helt fulgt utenfor papiret. De oppga kun at bilen hadde 280hk men mange av bilene hadde vesentlig mer!
Bilen er ikke strøken men er meget bra for sin alder !!
Har du lyst på en legendarisk bil fra Rally. Men til en pris som gjør at man tørr å bruke den er dette bilen for deg !
Kan ta innbytte i billigere bil.
Ta kontakt om det er noe du lurer på :)
Selges pga bolig kjøp
Forbeholder om feil i annonsen
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 649 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 280 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Subaru
- Modell
- Impreza
- Modellår
- 1998
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 284 hk
- Slagvolum
- 2 l
- Kilometerstand
- 114 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Hjuldriftnavn
- DCCD
- Vekt
- 1 200 kg
- Seter
- 5
- Dører
- 3
- Farge
- Grå
- Fargebeskrivelse
- Battleship Gray
- Interiørfarge
- Grå/Svart/Rød
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- KJ44487
- 1. gang registrert
- 08.10.2019
- Eiere
- 1
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Diff.sperre
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Klimaanlegg
- Mørke ruter
- Sentrallås
- Servostyring
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Sportsseter
- Vinterdekk på aluminiumsfelg
- Vinterdekk på felg
Selgers kjennskap til bilen
Er eller har motoren vært trimmet?
Nei
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.