Bildegalleri

Velkommen til Nedre Drøserudveg 19!

Solgt

Koselig eldre enebolig med låve beliggende landlig og sentralt på Åbogen, uten boplikt!

Prisantydning750 000 kr
Kommunale avg.
10 893 kr per år
Formuesverdi
214 817 kr
Verditakst
750 000 kr

Nøkkelinfo

Boligtype
Enebolig
Eieform
Eier (Selveier)
Soverom
3
Primærrom
85 m²
Bruksareal
85 m²
Byggeår
1900
Energimerking
G - Oransje
Tomteareal
3 710 m² (eiet)
Bruttoareal
92 m²
Boligselgerforsikring
Ja

Les mer om bruksareal her

Beskrivelse

Koselig eldre enebolig fra ca.1900. Boligen har en god planløsning med romslige rom, boligen har helt klart sin egen sjarm og utstråling. Boligen fremstår som velholdt med tanke på sin alder, men har også behov for noe vedlikehold og utbedringer. På eiendommen er det også en garasje og låve.

Beliggenhet

Eiendommen ligger på Åbogen i Eidskog kommune. Kongsvinger er nærmeste by og hit er det ca. 12 km. Både Gardermoen (77km) og Oslo (105km) ligger under 1,5t med bil, og vil du til Sverige kjører du dit på under halvtimen (26km). Skotterud er kommunesentrum. Her finnes de fleste fasiliteter og hit er det ca. 16km.

Boligen ligger på et lite boligfelt.

Åbogen er ei koselig bygd med godt samhold. Her er et nyere og fint bygde hus i laftet tømmer som er bygdas naturlige samlingspunkt. Rett ved siden av er også en flott fotballbane der det jevnlig arrangeres fotballkamp og grendeturnering. På Åbogen bor man tett på naturen, og her finnes fine turmuligheter sommer som vinter. Åbogen er også kjent for Baksjøløpet på 11 km som arrangeres rundt påsketider hvert år.

Bebyggelse

Eiendommen ligger i et lite boligområde. Område ellers består av spredt boligbygging og landbruksområder.

Tomt

Eiet tomt, 3710 m² Oppgitt areal er omtrentlig.

Adkomst

Se vedlagt kartskisse. Det vil bli skiltet av Eie eiendomsmegling ved fellesvisninger.

Inneholder

1. etasje: 54 kvm BRA /54 kvm P-rom fordelt på entre/gang, bad/wc/vaskerom, stue, kjøkken, soverom/kontor. I tillegg til balkong med utgang fra stue på 8 kvm.

2. etasje: 31 kvm BRA/31 kvm P-rom fordelt på trapperom og to soverom. I tillegg finnes tre boder, disse regnes som S-rom, men ikke målverdig areal grunnet skråtak.

Kjeller: Krypkjeller med takhøyde på 170 cm og derfor ikke målbart.

Byggemåte

Enebolig:
Betong grunnmur. Tre bjelkelag som antagelig er isolert med flis. Det er krypkjeller uten inspeksjonsmuligheter under det meste av
bygningen. Gjør oppmerksom på at det kan være råteskader i denne delen. Tømmervegger som er påsatt liggende panel som er malt. Det opplyses at yttervegger i gang er isolert. Yttertaket er tekket med metallplater. Sink takrenner uten bordtaksbeslag og tak nedløp. Eldre isolerglassvinduer i trerammer i 1 etasje og gamle enkle og dobbeltvinduer i 2 etasje. Vinduer med isolerglass fra 1986 ifølge merking i ruten.
Vedlikehold ol: Det må monteres nye takrenner, bordtaksbeslag og nedløp. Det bør legges nytt yttertak i nære fremtid. Vinduene bør skiftes ut.

Uthus med gammel fjøsdel:
Uthuset er fundamentert på gråstein og betonggolv i gammel fjøsdel. Panelte uisolerte bindingsverksvegger
som er påsatt panel som er beiset. Yttertaket er tekket med bølgeblikkplater.
Vedlikehold ol: Det er sviktende fundamentering på gråsteinsmuren. Yttertaket bør skiftes ut.

Garasje:
Betongsåle under bindingsverksvegger som er påsatt liggende panel som er beiset. Saltakkonstruksjon hvor yttertaket er tekket med aluminiumsplater. Sidehengslede dører. Innlagt strøm.

For ytterligere informasjon om byggemåte se takst/boligsalgsrapport som ligger vedlagt salgsoppgaven.

Standard

Gammelt hus, legger man alderen til i betraktning, vil standarden på overflater anses som bra. Eldre/originale flater med tregulv, belegg, paneler og plater. Originale malte tredører. Enkel malt trapp til 2. etg.

Det opplyses av selger at det tidvis er noe vanntilsig i del av krypkjeller.

For utfyllende tekniske standard for øvrig henvises det til vedlagt takst.

Kjøkken

Romslig kjøkken med plass til spisebord. Kjøkkeninnredningen er av nyere dato og hvit lakkert profilerte fronter med steinplater som benkeplate. Ventilator

I tillegg til integrerte hvitevarer, medfølger kun hvitevarer som står beskrevet i salgsoppgaven.

Bad/wc

Bad fra ca. 1984 (informert fra tidligere salg). På bad/ vaskerom er vannledninger klamret til respatexplatene nederst mot gulv. Dette er en dårlig løsning, kan forårsake fuktskade og må utbedres ifølge takstmann.

Vegger

Malt panel. Malt på tynnpanel på soverom i 1. etasje og noe i stue. Stein bak ovn i stue. Respatexplater på bad/ vaskerom.

Gulv

1. etasje: Laminatgolv i gang og stue. Vinylbelegg. Våtroms belegg på bad/ vaskerom.
2. etasje: Malte tregolv og laminatgolv på et soverom

Himling

Malt panel og takessplater.

Ferdigattest

Det foreligger ingen ferdigattest. Boligen er oppført før 1965, før plan- og bygningsloven kom. Det var derav ikke søknadsplikt for byggetiltak på oppføringstidspunktet og derav ingen krav til ferdigattest. Det finnes ingen ferdigattest/midlertidig brukstillatelse i kommunens arkiver.

Oppvarming

Peis i stue og kjøkken.
Det gjøres oppmerksom på at enkelte beboelsesrom kan mangle oppvarmingskilde, og kjøper overtar boligen slik den fremstår på visning.

Eiendomsskatt

Eiendomsskatt er beregnet til: 4215,-

Faste løpende kostnader

Kommunale avgifter, strøm, forsikring. Listen er ikke uttømmende.

Parkering


Parkering på tomt og i garasje beliggende lengre opp på tomten.

Diverse

Regulering

Eiendommen ligger i et regulert område for boligformål. Del av eiendommen ligger i et regulert område til veg resterende ligger i ikke i et regulert område og det er pr. 25.06.18 ikke satt i gang planlegging eller planforslag på et område som berører/inkluderer eiendommen. Eiendommen eller en del av eiendommen omfattes ikke av en bebyggelsesplan etter eldre PBL

Kopi av situasjonskart, reguleringsplaner m/bestemmelser er vedlagt salgsoppgave. Vi oppfordrer interessenter til å gjøre seg kjent med disse.

Boligselgerforsikring

Selger har tegnet boligselgerforsikring som dekker selgers ansvar etter avhendingsloven begrenset oppad til kr. 10.000.000,-. Egenerklæringsskjema er vedlagt salgsoppgave.

Solgt "som den er"

Solgt "som den er" avhendingsloven (avhl.) § 3-9:
Eiendommen selges iht. avhl. § 3-9, som innebærer at den selges i den tilstand den er under visning. Kjøper kan derfor ikke påberope seg noen andre bestemmelser etter avhl. kapittel 3, enn de regler som er ufravikelige i forbrukerforhold, jf. avhl. § 3-9, jf. § 1-2 (2). Selv om eiendommen er solgt "som den er", har eiendommen likevel mangel der dette følger av § § 3-7 eller 3-8; når kjøper ikke har fått opplysninger om forhold ved eiendommen som selger kjente eller måtte kjenne til, og som kjøper hadde grunn til å regne med å få. Det samme gjelder dersom eiendommen ikke er i samsvar med opplysninger som er gitt i annonse, salgsprospekt eller ved annen markedsføring på vegne av selger. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut fra at opplysningene har virket inn på avtalen, og ikke er blitt rettet i tide på en tydelig måte.
Eiendommen har også mangel dersom den er i vesentlig dårligere stand enn kjøper hadde grunn til å regne med ut fra kjøpesum og forholdene ellers.

Alle interessenter oppfordres derfor til å sette seg inn i vedlagte egenerklæring fra selger, samt til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis.

Opplysninger i salgsoppgaven er godkjent av selger. Hele salgsoppgaven må grundig gjennomgås av interessenten(e). I tillegg oppfordres interessenten(e) til å sette seg inn i alle relevante dokumenter fra forretningsfører, f.eks. vedtekter, årsberetning, eventuelle husordensregler mv.

Ansvarlig megler

Daglig leder / Eiendomsmegler MNEF / Partner Jo Heiki Støve

Mobil: 91 86 26 84
E-post: jhs@eie.no

Ta kontakt med megler for komplett informasjon

Nærområdet

Annonseinformasjon

FINN-kode126043492
Sist endret27. sep. 2018 13:04
Referanse79180059

Rapporter annonse

Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.