Bildegalleri

Velkommen til Selvbyggerveien 75 - Sletta borettslag!
Årvoll - Attraktivt og barnevennlig beliggende rekkehus med fantastiske solforhold! Stort potensiale. Garasje kommer!
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Rekkehus
- Eieform
- Andel
- Soverom
- 3
- Primærrom
- 107 m²
- Bruksareal
- 125 m²
- Byggeår
- 1952
- Rom
- 5
- Tomteareal
- 13 175 m² (eiet)
Fasiliteter
Kort om eiendommen
Drømmer du om rekkehus på Årvoll/Tonsenhagen? Da har du nå i så fall mulighet til å kjøpe deg rekkehus i attraktive Sletta borettslag. Disse boligene er det ikke ofte salg på. Her vil du bo idyllisk og flott til, i svært barnevennlige omgivelser, med Lillomarka og Grefsenkleiva rett utenfor døra. Borettslaget ligger solrikt og herlig til, med store og fine grøntområder.
Innhold
Boligen går over tre plan og inneholder:
1. etg: Entrè, gang, kjøkken og stue med utgang til flott markterrasse.
(Alle rommene inngår i p-rom)
2. etg: Gang, tre soverom og bad/wc.
(Alle rommene inngår i p-rom)
U.etg: Gang, kjellerstue/peisstue, bod/vaskerom og matbod.
Lager-loft med gulv.
Rekkehuset disponerer en utebod.
Borettslaget har vedtatt at det skal bygges en garasje til hver andel.
Standard
Et hyggelig og lyst rekkehus! Modernisering innvendig bør dog påregnes. Det ble i 2010/2011 utført en omfattende rehabilitering i borettslaget hvor det bl.a ble ettersiolert og skiftet ny kledning, drenert, samt foretatt reparasjon av piper.
1.etg:
Entrè: En hyggelig og lys gang med laminat på gulv og malt originalt panel og nyere utgangsdør.
Kjøkken: Et eldre, innholdsrikt og velholdt kjøkken. Rikelig med skap- og benkeplass.
Vinylbelegg på gulv og malte overflater.
Et romslig og praktisk kjøkken med trappenedgang til kjeller.
Hvitevarer følger.
Stue: En lys og herlig stue, med en stor vindusflate. Parkett på gulv og malte overflater. Plass til både spisebord og sofa.
Utgang fra stue til markterrasse.
Markterrasse: Stor markterrase med fantastiske solforhold. Her har du sol sommerstid hele dagen og frem til ca kl. 21.00. Utvendig elektrisk markise over deler av terrassen.
Det er god plass til både grill og et stort sommermøblement.
Fra terrassen er det utgang til flotte grønne fellesområder med frukttrær og bærbusker.
2.etg:
Tre gode soverom. Disse er belagt med laminat på gulv og har malte overflater. Hovedsoverommet har klesbod/garderobe. Garderobeskap på begge barnerom.
Bad/wc: Et pent, flislagt baderom, pusset opp av firma i 1995.
Badet har badekar, baderomsinnredning og varmekabler i gulv. Baderommet har vindu.
U.etg:
Kjellerstue/peisstue: En stor og fin kjellerstue med peis.
Malt panel og teglsten på vegger og laminat på gulv.
Det er satt inn større vindu i kjellerstuen.
Bod 1/Matbod: Fliser på gulv og malt og pusset grunnmur. Fryser følger ikke ved salget.
Bod 2: En stor bod hvor flere i borettslaget har gjort om rommet til et stort bad/vaskerom. Støpt gulv og malt og pusset grunnmur.
Dette er et rekkehus med eldre standard og moderniseringsbehov, men har et meget bra potensiale.
Her kan man lage drømmeboligen!
Hvitevarer eller brunevarer medfølger ikke i handelen med mindre det tydelig fremgår av salgsoppgaven. Dette avviker fra
bransjens tilbehørsliste.
Fyring/Oppvarming
Elektrisk oppvarmimg. Peis i stue og peisovn i kjellerstue. Varmtvannsbereder på 200 ltr fra ca. 2009 er montert i bod/vaskerom i kjelleren. Elektrisk gulvvarme på bad.
Sikringsskap med automatsikringer/jordfeilbrytere. 3 X 40 amp. overbelastningsvern.
Sikringskapet ble byttet i 2002.
Sikringene ble byttet i 2014.
Infrateck har utført kontroll i boligen. Melding sendt inn i 2015. Dette i følge eier.
Beliggenhet
Et fantastisk sted å bo dersom du setter pris på gode turmuligheter rett utenfor døra, og samtidig ønsker trygge og gode oppvektsvilkår for dine barn!
Rekkehuset har en flott beliggenhet i et svært populært og veletablert boligområde på Årvoll. Området er rolig og har svært barnevennlige omgivelser med store grøntarealer. Flotte turstier og lysløyper i Lillomarka, samt Grefsenkleiva alpinsenter i umiddelbar nærhet. Det er flere matbutikker i området og kort vei til både Tonsenhagen og Årvoll senter. Større kjøpesenter på Linderud med det aller meste av servicetilbud. Innen en kort kjøretur finnes også Storo kjøpesenter.
Området er rikt på aktivitetstilbud for både store og små. En kort spasertur unna finner du idylliske Årvoll gård med et godt kulturtilbud. Badedammen på Tonsenhagen ligger rett i nærheten og er et populært grill- og badested. En liten tur unna ligger Bjerkedalen Park. Parken er på ca. 40 mål og består av bekk/vann, ballplass, barnehage og store, opparbeidede grøntområder, samt en hyggelig kafé.
Dette er en grønn og rolig bydel med nærhet til Oslo sentrum.
Adkomst
Det vil bli skiltet med EiendomsMegler 1 skilt til visningen.
Parkering
Det ble vedtatt på ekstraordinær generalforsamling 20.11.17 at borettslaget river de gamle garasjene og oppfører 57 nye garasjer til dagens standard, slik at hver boenhet får hver sin garasje. De nye garasjene vil også være tilrettelagt for El-biler.
Borettslaget låner kr 12 000 000 til oppføring av 57 nye garasjer. Lånet nedbetales over 15-25 år.
Lånet sikres med pant foran borettsinnskuddet.
Byggemåte
Informasjon trukket ut fra tilstandsrapporten:
Grunnmur i støpt betong, utvendig fuktsikret. Yttervegger, bærende konstruksjoner i bindingsverk, utvendig kledd med trepanel. Det er utført etterisolering og montering av ny panel i borettslaget. Saltakkonstruksjon i tre, tekket m/takstein.
Offentlig kommunikasjon
Gode bussforbindelser med buss nr 25, 31, 31E og 33. I tillegg går nattbuss 31 hele natten fra sentrum til Årvoll/Tonsenhagen. T-bane på Linderud og Sinsen.
Diverse
- Et svært attraktivt og populært område. Stille og rolig og meget barnevennlig.
- Boligen sogner til Tonsenhagen barneskole og Årvoll Ungdomsskole.
- Kort vei til meget gode bussforbindelser.
- Fantastiske turmuligheter i idylliske Lillomarka med flotte turstier og lysløyper rett utenfor døra.
- Grefsenkleiva slalombakke i umiddelbar nærhet.
- Rekkehuset er over tre plan med god romfordeling.
- Fra stue er det utgang til en solrik og herlig markterasse.
- Borettslaget har rehabilitert.
- Tv og internett: Årvoll Kabelnett (leveres av Get), se www.get.no.
- Borettslaget har egen hjemmeside www.slettaborettslag.no.
- Lave kjøpsomkostninger, ingen dokumentavgift.
- Et godt drevet borettslag med god økonomi. Året 2016 gikk borettslaget med et overskudd på ca 1 mill. Disponible midler utgjorde ved utgangen av 2016 ca kr. 2.2 mill. Dette utgjør i snitt ca 38.000,- pr andel.
Følgende påpekt i tilstandsrapport:
Manglende rekkverk/håndløper i trapp til kjeller. TG-3 settes for sikkerhet.
Lånevilkår
Lånenummer: 12117639604, DNB Boligkreditt AS
Annuitetslån, 4 terminer per år.
Rentesats per 13.02.2018: 2.25% pa.
Antall terminer til innfrielse: 83.996
Saldo per 13.02.2018: kr 13 203 780,-
Andel av saldo: kr 227 375,-
Første termin/første avdrag: 30.12.2015 ( siste termin 30.11.2038 )
Boligselskapet har ikke IN-avtale
Kjøpsbetingelser
Avtale om kjøp skjer i henhold til de avtalebetingelser som fremgår av komplett salgsprospekt.
Regulering
Ta kontakt med megler for komplett informasjon
Nærområdet
EiendomsMegler 1 Tonsen
Annonseinformasjon
| FINN-kode | 115009925 |
|---|---|
| Sist endret | 16. mars 2018 14:59 |
| Referanse | 25918007 |
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.











































