Bildegalleri
Herlig Hard Rocx Helium Onrop C selges billig
Til salgs
14 000 kr
Beskrivelse av varen
Nydelig, toppspekket fullkarbon Hard Rocx Helium Onrop C selges til høstpris grunnet overgang til cyclocross.
Jeg har etter noe betenkningstid bestemt meg for å la HRen gå til fordel for noe mer asfaltvennlig da det er her jeg føler meg hjemme. Jeg bruker kun sykkel til pendling til og fra jobb, der en overdådig utstyrt karbonoffroader ikke passer inn. Dersom man ikke har prøvd en toppspekket karbonsykkel før, kan jeg bekrefte at det er en spesiell opplevelse og kan forsåvidt sammenlignes med å kjøre en sportsbil. Vekt, respons, mangel på vridninger og vesentlig lavere effekttap i alle ledd kan nevnes.
Sykkelen ble tatt over etter min svigerfar (profesjonell landeveisrytter) etter hans eie fra ny. I likhet med meg så syklet han minimalt i terreng. Sykkelen er derfor svært lite brukt og har gått absolutt maximum 100 mil siden ny hvor jeg vil anslå at 80 av disse milene er på asfalt. Den ser derfor tilnærmet ny ut (krammene på klatrestyret kommer av at den har stått inntil diverse vegger).
Den har blitt vasket etter bruk og servet regelmessig, samt overhalt av profesjonelle når det har trengtes, senest 14.10.2015 hos Sørensen Sykler da krankgjenger ble smurt opp, bremseklosser foran byttet og justert samt bakbremser ble smurt opp og justert (kvittering medfølger).
Rammen er på 19" og bør passe alle mellom 175 og 187 cm. Dog må/bør dette prøves før man eventuelt kjøper da dette vil kunne variere. Selv er jeg 187 og stillingen på sykkelen blir noe heftig (se høyde på setepinne på bilder).
Som det fremgår av bildene så er absolutt alt som kan være karbon nettopp det - karbon. I tillegg til standard karbon og XTR utstyr levert som ny så er setepinne, sete fra Selle Italia, styrehever og klatrestyre i karbon. XTR pedaler medfølger også. Sykkelen har en svært lav vekt, noe som hjelper godt i terrenget.
I henhold til katalogbilde er nypris på denne 44000. I tillegg kommer ekstradelene over som bringer sykkelens nypris opp i minst 50,000.
Istedet for å ramse opp alle speksene, kan man like godt si det som det er: utstyrsmessig er denne sykkelen fullstendig makset med det beste og letteste utstyret man kan få tak i og den både ser og føles som ny.
Nå som det er vinter, slenger jeg inn 2 stk Schwalbe vinterdekk på felg med 361 pigger i hvert dekk.
Prisen er i utgangspunktet satt lavere enn den burde, men kan være åpen for realistiske forslag.
Annonseselgere kan spare seg for tellerskrittene.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 13.2.2016 kl. 10:57 ・ FINN-kode: 65740753























































