Bildegalleri
Oppgradert XTZ Class AP100 kraftforsterker
Til salgs
4 000 kr
Beskrivelse av varen
Tilstand: Brukt
XTZ Class-AP100 er en ren kraftforsterker som i 8 Ohm yter 2 x 50 watt i ren klasse A-drift, eller 2 x 110 watt i AB-drift. Forsterkeren er meget veloppløst og presis, og gir et åpent lydbilde med god definisjon. Den driver de fleste høyttalere med autoritet.
Du kan se nærmere på forsterkeren og spesifikasjoner på produsentens nettsted,
http://www.xtz.se/se/produkter/oversikt/elektronik/class-ap100.htm
Jeg har oppgradert apparatet slik:
- Byttet ut alle finsikringer (fem stykker) med sikringer fra HiFi-Tuning. Sikringen i nettbrønnen er av Supreme-kvalitet, de øvrige Silver Star.
- Byttet ut de tre felles signalkondensatorer med Mundorf gull-sølv-olje (1 µF).
- Byttet ut fire signalkondensatorer på hver kanal med AuriCap XO (hhv. 3 x 1µF og 1 x 4,7 µF)
- All lodding gjort med Mundorf sølv-gull loddetinn.
- Justert spenningsnivåer på begge kanaler under veiledning fra XTZ.
Oppgraderingen ble foretatt februar-mars 2013, og apparatet har vært i daglig bruk siden da. Forsterkerens ytelse er vesentlig forbedret fra hva den yter originalt. Den har tydelig forbedret dynamikk, er kjappere og har bedre kontroll over komplekse passasjer, og spiller med økt klarhet og definisjon både klangmessig og i plassering av instrumenter i rommet.
Forsterkeren ble kjøpt ny januar 2011 for 4990,- kroner
Komponentene til oppgraderingen har en samlet innkjøpssum på om lag 4000,- kroner. I tillegg legger jeg ved terminal-kapsler for både XLR-og RCA-utgangene.
Jeg selger denne "gode kompisen" nå fordi jeg skal over på rørforsterker.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innAnnonsens metadata
Sist endret: 7.8.2014 kl. 22:10 ・ FINN-kode: 48930942

