Bildegalleri

Krødsherad - Skinnes - Unik boligeiendom m/atelier m.m i naturskjønne omg.
Nøkkelinfo
- Boligtype
- Enebolig
- Eieform
- Eier (Selveier)
- Soverom
- 3
- Primærrom
- 130 m²
- Bruksareal
- 141 m²
- Byggeår
- 1928
- Energimerking
- F - Gul
- Tomteareal
- 5 681 m² (eiet)
- Bruttoareal
- 157 m²
Fasiliteter
Innhold
Eiendommen inneholder:
Enebolig:
1.etg: Yttergang/glassveranda, trappegang, trapperom til kjeller, kjøkken, spisskammers, spisestue og stue.
2.etg: Trapprom, glassveranda, 3 soverom hvorav ett har baderomsløsning.
Kjeller: Trappegang, wc, 2 kjellerom, bod, vaskekjeller og bad.
Carport.
Atelier og garasje:
Garasjen rommer en bil samt mulighet for lagringsplass.
Et stort rom på 50 kvm som idag brukes som atelier.
Atelieret har blitt brukt av eier til både kurslokale og terapilokale.
Uthus:
Garasjeplass til en bil (kreves at døren byttes ut) samt lagerplass. (evt. hobbyrom). Uisolert.
Standard
En eldre og sjarmerende bolig i nydelig omgivelser som bør oppleves.
Gulv har belegg, fliser, betong og malt betong.
Vegger har malt panel, malte flater, malt mur og panel.
Himlinger har malt panel.
Eldre malt kjøkkeninnredning med metallbeslag på benkeplate og oppvaskkum med tappekran.
Bad i kjeller med gulvvarme. Badekar og vedovn. Toalettrom i kjeller med wc og servant.
2 av soverommene i 2.etg har servant, hvorav ett også har dusjkabinett.
Vaskekjeller med opplegg til vaskemaskin.
Deler av garasjen ble ombygd til atelier i 2010. Etterisolert og montert peisovn, samt innlagt strøm.
Oppvarming
Varmepumpe montert 2011. Peisovn i spisestue, parafinovn i stue med nedgravd tank. Vedovn i alle soverom i 2.etg. Vedovn i ett kjellerrom samt vedovn med kobbertank for oppvarming av vann på badet i kjeller (tank er koblet ut).
Varmekabler i gulv på bad og vaskerom i kjelleren opplyser eier. Forøvrig elektrisk oppvarming.
Fastmonterte varmekilder som var i boligen under visning medfølger.
Beliggenhet
En sjarmerende eiendom i flotte landlige og naturskjønne omgivelser. Kort vei til Krøderen, med fine muligheter for bade-, fiske- og båtliv. ca. 4 km til Krøderen sentrum med butikk, barnehage og skole. Ellers ca. 12 km til Noresund med bla. kafè, flere butikker og bank. Noresund har også et golfanlegg å by på. Eventyrmuseet Villa Fridheim ligger ikke langt unna hvor man kan oppleve flere arrangementer, se forøvrig www.villafridheim.no.
Nydelig turområder sommer som vinter. Kort avstand til Norefjell alpinanlegg med et rikt løypenettverk og skiheiser. Her ligger også Norefjell Spa hotell som tilbyr flere arrangementer, se forøvrig http://www.estatiaresort.no/no/Resorts/Norefjell/
Ca. 1 time 25 min til Oslo, ca. 1 time til Drammen og ca. 40 min til Hønefoss.
Adkomst
Fra Krøderen sentrum følger man skilting til Sigdal, Prestfoss. Over brua og følg veien videre ca. 3 km, ta deretter inn til høyre på Vestsideveien med skilting mot Skinnesmoen/Villa Fridheim. Følg veien et lite stykke og eiendommen ligger på høyre hånd. Se forøvrig vedlagte kartskisse.
Tomten
Tomtens areal er oppgitt av eier og kommunen. Tomten er ikke oppmålt. Det foreligger skylddelingsforretning av 03.12.1928.
Flat tomt, opparbeidet urtehage med et rikt utvalg, uteplass og bålplass. Plen og beplantinger.
Parkering
Parkering i garasje, carport og på egen gårdsplass.
Diverse
Energimerking:
Selger er ansvarlig for at boligen har en energiattest. Se vedlagte attest.
For info om busstider retning Drammen/Oslo, Hallingdal og Sogn og Fjordane, se www.brakar.no og http://www.nor-way.no/. Flere avganger daglig.
Ta kontakt med megler for komplett informasjon
Nyttige lenker
Nærområdet
DNB Eiendom AS
Annonsene kan være mangelfulle i forhold til lovpålagt opplysningsplikt. Før bindende avtale inngås oppfordres interessenter til å innhente komplett informasjon fra meglerforetaket, selger eller utleier.






























