Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Mamba
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Mamba

Bildegalleri

Mamba 311, 1984mod. (1/24)
Inaktiv

Mamba 311

Mamba 311 - God seilbåt med nyere brøkdelsrigg selges

Modellår

1984

Lengde

31 fot

Type motor

Innenbords

Seter

Ikke oppgitt

Pris

190 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

God, romslig og svært lettseilt Mamba 311 med brøkdelsrigg. Løpende rigg fra Seldèn var ny i 2002 sammen med Dacron/Mylar-seil fra North Sails. Rulleforseil på Furlex rulle.. Båten er rigget slik at den enkelt kan seiles av èn person. Den relativt høye riggen gjør at den går godt i veldig lite vind. 15,5m friseilingshøyde (inkl. VHF-antenne).
Det er gjort en del komfortmessige oppgraderinger i løpet av de tolv årene vi har hatt båten, slik som kjølekompressor med frysefunksjon i kjøleboksen, trykkvann, nyere instrumentering, overhalt girkasse, og ny foldepropell for å nevne noe. Med 260ah batteripakke til forbruk, og separat startbatteri har en godt med strøm om bord. Det er montert termostatstyrt varmeapparat (dieselvarmer) på hele 5,3kw om bord.

Det er påvist osmose(plastpest) i roret. Dette har ingen praktisk betydning, men føler det er på sin plass å opplyse om det.

Velkommen til prøveseiling.

Annonseselgere uønsket.

Kontakt oss:
Yngve: 901 40 275
Espen: 92 42 68 58

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Mamba
Modell
311
Modellår
1984
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
15.0 hk
Motorfabrikant
Yanmar
Type motor
Innenbords
Topphastighet
7 knop
Lystall
1.09
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
3 500 kg
Lengde i fot
31 fot
Lengde i meter
9,45 m
Dybde
165 cm
Bredde
307 cm
Soveplasser
7
Farge
Hvit
Båtens beliggenhet
Norge
Registreringsnummer
KAK919

Utstyr

Vindmåler
Dybdemåler
Fartsmåler
Temperaturmåler for sjøtemperatur
Autopilot
El. kjøleboks med frys.
Trykkvann (Kun kaldtvann)
Gasskomfyr og -stekeovn
Bruce-anker med ankerline.
Div. fendere og fortøyningstau.
Løpende rigg fra 2002. (Seldèn/Furlex/North Sails)
Foldepropell
Vanntank
Cockpitbord
Septiktank
Flagg
Badeleider
Redningsbøye med line.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

4015 StavangerLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

49548107

Sist oppdatert

26. august 2014, 13:11

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Mamba
Seilbåt/Motorseiler