Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Audi A5
A5 SB 2.0 TFSI 211 HK Q S-Tronic
2010
105 000 km
Automat
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for Lj39095
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Fantastisk bil som innbyr til mye kjøreglede, og med riktig fargesammensetning, svart/svart. Designet synes jeg selv er noe av det finere i denne klassen. Perfekt for småbarnsfamilier med isofix og god plass til barnevogn i baggasjen. Nedfellbart midtarmlene i baksete for ski, følger også med oppbevaringstrekk fra Audi.
Nypris med ekstrautstyr på NOK 810 000
Bilen ble kjøpt av Møller Bil Tønsberg. Det var også her første eier kjøpte bilen ny før han senere leverte den til innbytte. Den har med andre ord blitt godt fulgt opp av forhandler hele veien.
Bilen er velholdt og følger Audi sin long life service, selvsagt hos merkeverksted. Sist service ble tatt på 100.000 km og neste service er da på 130.000 km.
Motoren fikk forøvrig full overhaling oktober 2012 til en verdi av 80-90` da den brukte noe ekstra olje (vanlig på denne modellen), Motoren går som en klokke etter overhalingen og det er ikke lenger noe overforbruk av olje.
Når jeg først begynte å se på denne modellen kikket jeg på testene som var utført, legger ved noen utdrag her for 2010 modellen.
VG.no
"VG har kjørt både S-tronic automatgirkasse (på bensinbilen) og manuell girkasse på dieselvarianten. Den manuelle sekstrinnskassen er helt grei og ikke noe mer enn det. S-tronic automatgir er derimot en drøm. Dette er blant de aller beste kassene i denne klassen."
"Innvendig er også Audi A5 Sportback en vinner. Det er god plass til fire voksne. Den er sportslig å kjøre, relativt stillegående (så stillegående at man dessverre for sent merker at det går for fort forbi en fotoboks...)"
DN.no
"Den kjører som en drøm den nye Audien. Styringen er svært presis og fin. Vektfordeling og balanse er også tatt ut av læreboka, og bidrar til en svært velkjørende og dynamisk kjørefølelse. "
"Man blir nesten litt lei av det selv, men nok en gang må jeg trekke frem den fine toliters bensinmotoren som vi fikk prøve i en dyrere utgave av bilen. Knall ytelser fra den 211 hestekrefter sterke motoren som har et svært bra dreiemoment på 350 Nm innenfor et såpass vidt spekter som 1500 til 4200 omdreininger. Det gjør at kreftene nesten alltid ligger tilgjengelig, og motorens fleksibilitet imponerer. Når bilen i tillegg kombinerer Audis S tronic-kasse med quattro-systemet er det ikke mer man kan ønske seg."
Hegnar.no
"Doningen er rett og slett lekker, med sitt langstrakte panser, innbydende hekk og sportslige linjer. Lyktene kan i tillegg ikke karakteriseres som annet enn en fryd for øyet. Designmessig er Audi A5 Sportback på ingen måte prangende, men den sjarmerer deg til gjengjeld glatt med sitt noe dempet og diskré fremtoning."
Broom.no
"En herlig 2-liters turbomotor koblet til Audis lynraske S-Tronic-automatkasse gjør sitt til at denne bilen er veldig fin å kjøre. Og kompromisset mellom komfort og sportslighet er så godt som perfekt. Prikken over i-en er firehjulstrekksystemet som fører til at du kan sladde litt på vinterstid i trygge former."
"Audis 2-liters turbomotor er helt fantastisk. Dette er blant bransjens aller beste. Og sammen med S-Tronic-kassa har du en herlig kombinasjon. Turtallet holder seg lavt når du er forsiktig med gasspedalen, men et fast trykk og du skyter av gårde. Når uka med testbilen er over er det veldig fristende å kjøpe den"
Nettavisen.no
"At Audi treffer og bommer litt om hverandre i designavdelingen er det vel lite tvil om, og det bør være enda mindre tvil om at A5 Sportsback er en av de vakreste bilene som selskapet har laget noen gang. Bilen er rett og slett en fryd for øyet, uten at den er direkte vulgær.
Innvendig er ikke situasjonen noe verre. Tyskerne kan dette med å lage flott interiør når de først bestemmer seg for det, og det skal godt gjøres å ikke føle seg vel - verken i førersetet eller passasjersetet.
Vår testbil var utstyrt med sportsseter med justering alle bauer og kanter, og finner du ikke en god sittestilling i de setene, så kan du legge deg på sofaen."
TEKNIKKPAKKE
TYVERIALARM
PARKERINGSSYSTEM BAK TEKNIKKPAKKE
LYS-/REGNSENSOR M/FJERNLYSASSISTENT
CRUISE CONTROL TEKNIKKPAKKE
OPPBEVARINGSPAKKE
SKIPOSE, UTTAKBAR
AUDI MUSIC INTERFACE
AUDI SOUND SYSTEM TEKNIKKPAKKE
BLUETOOTH-FORBEREDELSE
FJERNBETJENT KUPEVARMER
EL. SETER SPORTSSETER
SKINN MILANO FOR SPORTSSETER
SPORTSSETER M/EL. KORSRYGGSTØTTE
AUTOMATISK AVBLENDBART INNV. SPEIL
MLF-SPORTSRATT M/GIRFUNKSJON
LYSPAKKE
TAKTREKK, SORT STOFF
TILHENGERFESTE, AVTAKBART
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 3 500 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 341 499 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Audi
- Modell
- A5
- Modellår
- 2010
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 211 hk
- Slagvolum
- 2 l
- CO₂-utslipp
- 174 g/km
- Kilometerstand
- 105 000 km
- Girkasse
- Automat
- Girkassebetegnelse
- S-Tronic
- Hjuldrift
- Firehjulsdrift
- Seter
- 4
- Dører
- 5
- Farge
- Svart
- Interiørfarge
- Svart
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- LJ39095
- 1. gang registrert
- 10.06.2010
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Alarm
- Antiskrens
- Bagasjeromstrekk
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Elektriske speil
- Handsfree opplegg
- Hengerfeste, avtagbart/svingbart
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Midtarmlene
- Motorvarmer
- Multifunksjonsratt
- Oppvarmede seter, foran
- Parkeringsensor bak
- Radio/CD
- Regnsensor
- Sentrallås
- Servostyring
- Skinninteriør
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Sportsseter
- Vinterdekk på aluminiumsfelg
- Vinterdekk på felg
- Xenonlys
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.