Gå til annonsen

Du er her

Bil og campingvogn/Biler/Toyota/Celica
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Toyota Celica

Bildegalleri

(1/5)
SOLGT

Toyota Celica

Supra 2.6

Modellår

1979

Kilometerstand

120 000 km

Girkasse

Manuell

Drivstoff

Bensin

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk tid for neste EU-kontrollSjekk heftelser på DC82105Trenger du biltransport? Få tilbud her
Få tilbud på lån for denne bilen

Beskrivelse

Hei, selger da min Toyota Celica supra ma46! Veldig sjelden bil så her har du sjanse til å ha en veldig kul bil enten du vil pusse den opp eller om du vil bruke den som "rat" eller om du vil ha en drifte bil!

Planen var å restauerer den selv da jeg kjøpte den men pga for mange prosjekter så må denne vike!

Det er en del som må gjøres for å få den fin, men det er bra utgangspunkt! bilen er eu godkjent til mai 2015! det som MÅ gjøres er å koble opp brekkvaiere og gå over bremsene rundt om! kanskje bytte eller overhalle slavesylinderen til clutchen ( fungerer som den skal men kan ha en tendens til å miste trykk i pedalen men løser ut som den skal hele tiden) ellers så må det byttes fjærene forran da dem er klipte men det følger med 2 komplette fjærbein med originale fjærene, demperne og calippere og skiver på. Det følger også med 2 hele dører ( de som står på er rustne i bånn). Lista rundt takluke mangler men har ikke hatt noe problem med det, men er ikke så fin akkurat rundt takluke, ingenrust men litt lakkflass! Bakakselen som står på er fra en Cressida! men jeg har greid å skaffe en komplett aksel som hører til bilen som også følger med og på denne er det nesten ikke brukte vaiere også! dette er en F - serie 312 Toyota aksel som ikke er så lett å få tak i nå om dagen!. Setene forran er uoriginale men originale følger med, men disse må trekkes om! Toppdeksel pakningen må byttes og noe av vacuum kobles opp!

Alt i alt så er det litt jobb, men bilen er helt RÅ! bruker den daglig og det er noe av det kuleste jeg har kjørt! veldig mye sjarm i bilen og 2,5" eksos som ender i 2x2" endestusser uten lyddempere hjelper veldig med oppmerksomhet :)

kan ta innbytte i volvo veteran og pris kan diskuteres ved hurtig avgjørelse!

P.S. ja det er gamle bilen til Fredrik Sørlie :)

Spesifikasjoner

Omregistrering
Fritatt (avgifter)
Årsavgift
Les mer
Merke
Toyota
Modell
Celica
Modellår
1979
Karosseri
Coupe
Drivstoff
Bensin
Effekt
0 hk
Slagvolum
2,6 l
Kilometerstand
120 000 km
Girkasse
Manuell
Hjuldrift
Bakhjulsdrift
Seter
4
Farge
Svart
Bilen står i
Norge
Avgiftsklasse
Personbil
Registreringsnummer
DC82105
Salgsform
Bruktbil til salgs

Utstyr

  • Air Condition
  • Cruisekontroll
  • El.vinduer
  • Midtarmlene
  • Nivåregulering
  • Servostyring
  • Takluke
  • Vinterdekk på aluminiumsfelg
  • Vinterdekk på felg

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3942 Porsgrunn
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

55057810

Sist oppdatert

17. januar 2015, 18:48

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Toyota
Toyota Celica