Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Aston Martin DB9
6,0i-V12 Coupe,Aut,Skinn,457hk,4set
2006
51 888 km
Automat
Bensin
Totalpris
899 000 kr
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Forsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Unik bil, "Hand built in England" 7/2006 Aston Martin DB9 6,0i-V12 Coupe Automat/Tiptronic/F1-giring, (457 HK) med Navigasjon, skinn mm. - NB: Bilen er registrert for 4-personer.
NB: Bilen er solgt ny i Norge hos merkeforhandleren AS Insignia i Oslo, og kjørelengden er 51.888 KM. - Serviceintervallene er fulgt hos AS Insignia, og siste service ble tatt 14. desember 2012 v/49.263 KM.
Unik fargekombinasjon, sort metallic perleeffektlakk, og pent sportsinteriør i lyst brunt fullskinn.
Hva var nytt for året 2006:
Endringer for 2006 Aston Martin DB9 inkluderer noen mindre interiørdesign-oppdateringer og tillegg av mer standardutstyr.
Introdusert i 2005 er Aston Martin DB9 en direkte erstatning for den nå nedlagte DB7.
Under DB9 velskapte karosseri er en ny lettvekts aluminium-limt ramme, som Aston hevder er den mest strukturelt effektive i verden. Kjent som VH-plattformen, danner det ryggraden i nesten alle Aston Martin-modeller. En coupe og cabriolet (kjent som Volante) tilbys.Motoren produserer 457 hestekrefter og den silkemyke motoren er i stand til å skyve DB9 coupe fra 0 til 100 kmt på 4,7 sekunder, og har en toppfart på 298 km / h, ifølge Aston Martin. Både manuelle og automatiske girkasser var tilgjengelige. Bremsing håndteres av massive fire-stemplede bremsekalipere med gripende sporete bremseskiver.
Totalt sett er 2006 Aston Martin DB9 et svært attraktivt valg for noen som ønsker en eksotisk bil som blander både GT og sportsbil egenskaper. Den er lettere og mer engasjerende å kjøre enn biler som Bentley Continental GT eller Mercedes CL65 AMG. Den er også priset betydelig lavere enn Ferrari 612 Scaglietti.
2006 Aston Martin DB9 er tilgjengelig i to varianter: coupe eller Volante (cabriolet). Dette er håndbygde biler, laget på bestilling. DB9 leveres som standard med 19-tommers hjul, elektriske seter, automatisk klimaanlegg, navigasjonssystem, Bluetooth-tilkobling og en seks-platers CD-skifter. På listen over alternativer er to forskjellige surround lydsystemer og ytterligere kjøretøytilpassing.
2006 DB9 leveres med blokkeringsfrie skivebremser med bremseassistanse. Andre sikkerhetsfunksjoner inkluderer stabilitetskontroll system, front-seters side kollisjonsputer, antispinn, en dekk-trykkmonitor.
Inne i coupen utstyrer Aston Martin sin DB9 med overdådig lær og unik tretrim. Det håndlagde interiøret har fortsatt noen Volvo og Jaguar stykker, men de er godt kamuflert. Transmisjonsvalg er en sekstrinns manuell girkasse eller en sekstrinns automatisk. Den automatiske girkassen har trykknapp kontroller og hendler på rattet.
Selv med 457 hk , er motoren fortsatt ganske medgjørlig når du kjører stille gjennom byen. DB9 kjørekomforten er en blanding av god kontroll og smidig respons. High-speed cruising er denne bilens forte. Norske fartsgrenser vil ikke tillate at en DB9 virkelig viser sine evner, men det finnes lovlige muligheter i Tyskland.
Sjelden mulighet for den som er på utkikk etter en prisgunstig, velutstyrt og meget spesiell Aston Martin DB9 6,0i-V12 Coupe.
Bilen selges på vegne av kunde- innbytte kan vurderes
Bør sees. - Selges meget rimelig!!
- Bil Invest Oslo AS har alltid et meget godt utvalg av pene brukte biler til riktige priser. Kom gjerne innom for en hyggelig bilprat i et autofilt miljø. Våre erfarne salgskonsulenter hjelper deg gjerne med finansiering fra null kontant gjennom vårt samarbeid med DnB NOR Finans, Elcon og AS Financiering.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 7 327 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 891 673 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Aston Martin
- Modell
- DB9
- Modellår
- 2006
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 457 hk
- Slagvolum
- 6 l
- CO₂-utslipp
- 394 g/km
- Kilometerstand
- 51 888 km
- Girkasse
- Automat
- Girkassebetegnelse
- Tiptronic og F1-giring på rattet,Trykkknappsautom.
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 4
- Dører
- 2
- Farge
- Svart
- Fargebeskrivelse
- Sort metallic
- Interiørfarge
- Sportsinteriør i lyst brunt fullskinn
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- DL42002
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Antiskrens
- Antispinn
- Cruisekontroll
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Elektriske speil
- Farget glass
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Navigasjonssystem
- Parkeringsensor bak
- Radio/CD
- Regnsensor
- Sentrallås
- Servostyring
- Sideairbager
- Skinninteriør
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Sportsseter
- Startsperre
- Stålbjelker
- Xenonlys
Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler
Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.
Bil Invest Oslo AS
Adresse
Forhandleren har samtykket til å bare annonsere i samsvar med gjeldende lov.
Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.