Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
BMW 5-serie
520d
2006
85 000 km
Manuell
Diesel
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for ZH35452
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Kjempeflott med riktige kombinasjoner, orginal m-tech 5serie som de siste 6mnd er påkostet utrolig mye vedlikehold!
Selges grunnet ønske om å kjøpe leilighet.
Billig bil kan vurderes i innbytte.
Denne bilen framstår for meg som veldig pen og godt tatt vare på. Et par skjønnhetsflekker er det men disse er det som oftes bare meg selv som ser.
Bilen har for ganske snart 2 år siden fått byttet motor på garanti fra BMW. Det ble da satt inn en fabrikkny motor som i dag er gått ca 80.000km
Bilen har vært skolebil før mitt eie, så den har opprinnelig en god del KM på telleren, men nå er stort sett alt på bilen byttet så derfor velger jeg i hovedsak å oppgi KM som 85.000. Til tross for at telleren viser 275.000km
bilen føles helt ny å kjøre bare så det er sakt.
Dette er byttet det siste år eller de siste 20.000km: (På verksted med kvittering)
-Diesel partikkelfilter (OBS! ca 17.000kr) (feb 2012)
-Alle foringer i forstilling, endeledd, bærebroer /mm (Juni 2012)
-Bremseklosser, skiver, håndbrekk (juni 2012)
-Alle 4 støtdempere (forran; mai 2012/ bak nov.2011)
-Frontrute pga steinsprut (september 2012)
-Det meste av deksler og plastikk under bilen og i bilens front, kurve/tåkelys, lakkert frontfanger og en forskjerm (grunnet påkjørsel av rådyr) Kan ikke synes (april 2012)
-Helt nye 19" felger med helt nye DYRE pirelli p-zero dekk (august 2012)
-2 så og si nye vinterdekk og to som er en sessong gammel. (Hakka R)
-Vindusvisker overføring (alt sammen) (august 2012)
-Eu-OK vår 2012. Neste kontroll før mars 2014
-Nye xenon pærer i nærlys. (Bilen har orginalt Bi-xenon)
Motor (høsten 2010)
Clutch (høsten 2010)
Svinghjul (høsten 2010)
Det er byttet mye mer, men jeg får heller vise frem kvitteringer/service hefte osv ved interresse.
Bilen har såklart fulgt service til pungt og prikke fra den var ny. Jeg har hatt en service på bilen i mai i år, hvor olje og diverse filter ble byttet. Selges ikke bilen før jul så blir det tatt ny service på den til da.
Har rett og slett fått fiksa alt som har vært slitt eller antydning til dette.
Vil ikke regne sammen hvor mye penger jeg har brukt i år på denne bilen.. så her får du mye igjen for at bilen har gått langt. 230.000kr for en max utstyrt 5 serie som kostet 700.000kr ny er ikke så dumt når hele bilen er fikset og holdt vedlike som denne.
Fantastisk hifi stereo med største gps/idrive.
AUX og bluetooth er også fint å ha;)
innebygget telefon og SOS system fra BMW.
Dette er en meget sikker og god bil både sportslig og komfortabel
Jeg synes dette er en helt fantastisk bil å kjøre, og med Hartge tuning (google det for de som ikke vet) er dette en sprek og diesel gjerrig hverdagsbil for de som rett og slett synes audi eller renault blir for kjipt:)
Med vinterdekk på vinterføre testet jeg Finnsnes-Tromsø og fikk utrolige 0,37l/km i forbruk ved litt over normalt snill kjøring. kjører du litt mer aktivt holder du deg fortsatt fint under 0,43l/km.
Har også kjørt noen flyttelass med henger. Bilen er ekstremt sterk! Merket bra at det var drøyt 420newton og 202 hestekrefter i bilen. (Hartge chip)
Ellers, bilen har komplett m-tech understell, exteriør, og interiør. Sort taktrekk, sort skinn og pene lister inni bilen. Flere bilder kommer/kan sendes på E-post ved interresse.
Pris er som den er, men småpenger krangler jeg ikke om skulle det være noe som du vil ha fikset.
Jeg oppfordrer til prøvekjøring. Men kontakt meg helst på mail eller sms så fremt klokken er mellom 09.00-20:30
NB:
Bilen er pr. 1.oktober IKKE klargjort for salg. Men jeg overleverer bilen fullt renset. Kan også tenkes at jeg får den proffpolert før salg.
Bilen ble proffpolert og teflon behandlet i februar i år, men pga en liten rudolf måtte halve fronten lakkeres opp igjen så da er ikke dette behandlet i ettertid.
Redigert: 14.10.12- Bilen er nå klargjort og kan prøvekjøres etter avtale.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 6 512 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 223 000 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- 5-serie
- Modellår
- 2006
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Diesel
- Effekt
- 202 hk
- Slagvolum
- 2 l
- CO₂-utslipp
- 158 g/km
- Kilometerstand
- 85 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Girkassebetegnelse
- 6 trinns
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 5
- Farge
- Svart
- Fargebeskrivelse
- carbon sort
- Interiørfarge
- Sort
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- ZH35452
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Antiskrens
- Antispinn
- Cruisekontroll
- Diesel-partikkelfilter
- DVD
- El.vinduer
- Elektrisk sete u. memory
- Elektriske speil
- Farget glass
- Handsfree opplegg
- Helårsdekk uten felg
- Hengerfeste, avtagbart/svingbart
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Motorvarmer
- Multifunksjonsratt
- Navigasjonssystem
- Oppvarmede seter, foran
- Original telefon
- Parkeringsensor bak
- Parkeringsensor foran
- Radio/CD
- Regnsensor
- Sentrallås
- Servostyring
- Sideairbager
- Skinninteriør
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Sportsseter
- Startsperre
- Stålbjelker
- Takluke
- Vinterdekk på aluminiumsfelg
- Vinterdekk på felg
- Xenonlys
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.