Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Volvo S60
Challenge
2001
1 500 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Beskrivelse
Årsmodell: 2001
Farge: Hvit
Bur: Chromoly-bur som er TIG-sveiset (Ø=40mm), FIA-godkjent, laget av KBT i Sverige
Stol: Sparco Evo 2 (glassfiber-stol)
Seler: 6-punkts LMS (Tyskland)
Ratt: Sparco med Snap-off
Motor: Fem-sylindret 2,3 liter med turbo (modifisert T5)
Eksosanlegg: 3 hele veien
Effekt: 275hk
Drift: Framhjul
Girkasse: Tractive dog-boks med motorsport differensial
Støtdempere: Öhlins 2-veis justerbare foran og bak
Bremser: 355mm AP-racing foran og originale R-bremser fra Volvo bak
Vognlisens: 2010
Dette er bil nr 32 som ble bygd av totalt 35. Dette var et reserve-karosseri, da biler som er nummerert fra 1-30 ble brukt i Challenge-serien. Siden dette var et reserve-karosseri til Challenge-serien, så stod karosse-riet fram til juni/juli 2008 før den ble bygd. Bilen er bygd på bestilling av Brink Motorsport (Eslöv) for Polestar Racing. Det er Polestar Racing som har eid bilen og som jeg kjøpte den av i mai 2009. Salget ble gjort gjennom Christian Dahl (eier av Polestar Racing). Jeg har Vagnboken fra SBF på bilen, der Polestar Racing står som eier. Polestar brukte bilen som sponsorbil etter STCC-løp. Den ble brukt 1 gang av Robert Dahlgren og 1 gang av Tommy Rustad. Jeg brukte bilen på 5 stk treninger i 2009, ingen løp. I 2010 har jeg brukt den på 2 stk løp og 1 stk trening. Bilen har ikke blitt brukt i 2011. Bilen har blitt modifisert etter at jeg kjøpte den.
Det har blitt montert datalogger og elektronisk dashbord. Dette er igjen koblet til GPS.
Glassfiber panser/motorhuv
Forsterket øvre motorfeste som går inn igjen i torpedovegg med Delrin-foring * Bedre kjøling til bremser
AMB Transponder er montert
Høysittende bremselys bak
Pinnebolter - montering av hjul
Avtagbar frontfanger - Lett å få på henger
Avtagbart ratt
2 stk avstivere (x-brace) under bilen
Justerbare end-links foran og bak
Det følger med en del deler til bilen:
Lakkert glassfiber panser/motorhuv
Alt som trengs til bakstilling og forstilling (hjul-lager, bærearmer, styrestag)
5 stk tennkabler med coil
Helt nytt ferrita 3" - rustfritt eksosanlegg
2 stk nye challenge fronter (den nedre svarte delen montert på frontfanger)
Tennplugger
Dører, skjermer, panser, fangere
En del motordeler
Bensinpumpe
++++++++ en hel del deler mer.
Skal man få med seg alt av deler, trengs det er lang og stor Caravelle. Det er totalt 12 stk felger med til bil-en som det er montert slick og regndekk på. Stol og sele går ut i 2013. Hver gang bilen har vært på banen, ses hele bilen over. Absolutt alt blir sjekket og sett etter om er i orden. Understellet ble før 2010-sesongen justert hos den norske öhlins-eksperten i Drammen, www.norskchassisteknikk.no Etter justeringen ble det testkjøring på Vålerbanen og en ny justering for å den 100%.
Tommy Rustad kjørte denne bilen på 1.03.00 runder på Vålerbanen.
Med litt tunning av motoren (programmering av hjernen) og enkelt letting av bilen (plastruter og fjerning av stål) er dette en bil som skal klare 1.01.00 runder på Vålerbanen.
Bilen kan leveres på Østlandet viss det er ønskelig.
Det vil bli gitt full opplæring på bilen, samt support pr tlf.
Er også behjelpelig med å være mekaniker på første løpshelg i Norge.
NOK 175.000,- for bilen og alle delene jeg har til bilen.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Volvo
- Modell
- S60
- Modellår
- 2001
- Karosseri
- Sedan
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 275 hk
- Slagvolum
- 2,3 l
- Kilometerstand
- 1 500 km
- Girkasse
- Manuell
- Girkassebetegnelse
- Dogbox
- Hjuldrift
- Forhjulsdrift
- Seter
- 1
- Dører
- 4
- Farge
- Hvit
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Annet
- 1. gang registrert
- 01.08.2008
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- Diff.sperre
- El.vinduer
- Farget glass
- Servostyring
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Startsperre
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.