Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
BMW M3
ESS
2002
93 000 km
Automat
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for RJ13455
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Oppdatert april: Bilen har vært på verksted og fått installert "CSL-LOOK". Den legges derfor ut igjen med nye bilder. OM evnt. kjøper ønsker at carbondelene skal lakkeres, så blir vi enige om dette. Utvendig er bilen nå helt lik en M3 CSL, motormessig er denne en god del friskere.
MEGET strøkent og påkostet entusiast-eid eksemplar! Fremstår som nærmere ny både eksteriør og interiørmessig. Riktig fargekombinasjon - interiør/lakk. Den har ALT som fantes av ekstrautstyr.
Bilen hadde gått ca 60 000km da jeg kjøpte den i jan. 2009 og har 2 eiere med meg. (ikke brukt import).
Selges pga kjøp av ny bil. I min søken etter e46 m3, så prøvekjørte jeg mange m3 er og denne var en av få som ga meg nybil-følelsen . Om du ønsker et 110% strøkent eksemplar, er dette bilen for deg.
SERVICE OG VEDLIKEHOLD:
I mitt eie har den hatt 2 fulle bilpleiebehandlinger.
Den har også fått BÅDE service insp I OG service insp.II Alt av kvitt. + servicehefte er dokumentert. Bilen er tatt MEGET godt vare på! Gikk for øvrig gjennom eu-god med 0 bemerkninger i mai 10'. Olje er selfølgelig skiftet jevnlig.
OPPGRADERINGER:
- ESS TUNING vt460 kompressorkit med liten oppgradering som gir mer trykk ( Et overdimensjonert 100% trygt oppsett med garanti.)
- Eisenman eksos (som nå er byttet ut med GRUPPE M Titanium.)
- Splitter nye DUNLOP SPP SPORT MAXX 275/30/19 og 245/35/19.
- csl 19" felger (originale), lette og smidde sportsfelger .
- csl smg II omprogrammering
- csl diffuser
- csl bakluke
- csl frontfanger
- carbon panser (lakkert i klarlakk)
- matt svarte nyrer
- matt svarte gjeller
- originale facelift ledlys m/programmering
- ///m pedalsett
- ///M matter
- bilen er senket 2-3cm med originale kjøreegenskaper i fokus.
Med bilpleie, service og oppgraderinger er summen passert langt over 200 000,-
Har kvitt. På det aller meste.
EKSTRA UTSTYR utover standard:
- smgII oppgradert til CSL hardware/software
- ryggesens
- største navi.skjerm med tv
- 4x elvinduer
- el. solskjerm
- el. soltak
- skibag
- regnsens
- xenon
- Harman Kardon prof. stereo
- klimaautomatic
- perlemor lakk
- dekktrykk nivå
- speil pakke
- aut. Blend.speil
- mm
KJØREEGENSKAPER:
- Original m3 er rask, denne er syk.. (0-100 måles til 3,93sek (g-tech)
- Bilen har et enormt trekk allerede fra 1500rpm i alle gir. Den føles original, men med mye mer power.
- Eksosen (kun siste del (catback) utypder den originale lyden, men skremmer ingen. Det gir litt mer brum på tomgang og vassere 6'er snerr på topp. (EISENMAN EKSOS 15kg: nypris ca 15000,-)
- Om du ønsker det desidert råeste racing anlegget, hakket over eisenmann og supersprint, så får du med GRUPPE M TITANIUM (vekt ca 5kg) på kjøpet. (nypris ca 21000,-) Dette anlegget brummer veldig diskret på tomgang. Det lager en diskre brummende lyd ved forsikrig kjøring. Det er først når gassen er 50% eller mer, at lydbildet forandrer seg totalt.
- i SMGII girsystemet får du automatisk mellomgassing ved giring. Her kan du også velge mellom girspaken og F1-rattgiring.
Kan ta innbytte i 2008 mod e92 M3 om det skulle være interessant for noen.
Ta kontakt for mer info.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- Fritatt (avgifter)
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- BMW
- Modell
- M3
- Modellår
- 2002
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 343 hk
- Slagvolum
- 3,2 l
- CO₂-utslipp
- 287 g/km
- Kilometerstand
- 93 000 km
- Girkasse
- Automat
- Girkassebetegnelse
- SMG II
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Seter
- 5
- Farge
- Svart
- Fargebeskrivelse
- carbon schwarz
- Interiørfarge
- Cinnamon
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- RJ13455
- Eiere
- 2
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Air Condition
- Airbag foran
- Alarm
- Antiskrens
- Antispinn
- Bagasjeromstrekk
- CD-veksler
- Cruisekontroll
- Diff.sperre
- El.vinduer
- Elektrisk sete m. memory
- Elektriske speil
- Farget glass
- Handsfree opplegg
- Kjørecomputer
- Klimaanlegg
- Metallic lakk
- Midtarmlene
- Multifunksjonsratt
- Navigasjonssystem
- Nivåregulering
- Oppvarmede seter, foran
- Parkeringsensor bak
- Radio/CD
- Regnsensor
- Sentrallås
- Servostyring
- Sideairbager
- Skinninteriør
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sommerdekk på felg
- Sportsseter
- Startsperre
- Stålbjelker
- Takluke
- TV-skjerm i baksetet
- Xenonlys
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.