Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Andre
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Andre

Bildegalleri

Seiling i varmen for store og små (1/22)
Inaktiv

Seilbåt med 12 måneders sesong til halv pris?

Modellår

1996

Lengde

42 fot

Type motor

Innenbords

Seter

8

Pris

325 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Naviko Seilskole holder SEILKURS på Kanariøyene i vinterhalvåret. På grunn av stor pågang av elever vil vi selge vår 50% andel i en amerikanskbygd Catalina 400 (fra USA´s største verft) som ligger på Lanzarote. Sameiet er registrert i Brønnøysund i 2008. Båten er registrert under norsk flagg og har fra den var ny vært eid av et tysk ektepar frem til 2008. Seilskolen har så mange elever at vi trenger en større båt. Vi har oppdatert båten med bl.a. ny seilgarderobe, ny Kiwi seilpropell, nye batterier, lader osv. For en eventuell kjøper vil vi tilby en ukes gratis opplæring. For alle andre holder vi selvfølgelig SEILKURS hele vinteren og om sommeren for grupper eller familer! (Se også kurskalender på www.naviko.no) Seilkurs og prøveseiling, UTLEIE etter avtale. Ta kontakt og spør!
Båten er momset inn i EU og seilte tidligere under tysk flagg. For mer info, se www.naviko.no/
Dette er en trygg og rimelig måte å skaffe seg egen båt i et område med 12 måneders sesong!
Båten ligger for tiden i Marina Rubicon ( http://www.marinarubicon.com/new/en/index.php?idioma=IN ) på sydspissen av Lanzarote. Det er enkelt å skaffe billige flybilletter. I vinterhalvåret går det direkte charterfly fra Gardermoen, Stavanger, Bergen og Trondheim. (Sjekk Apollo) Det samme gjør Norwegian. RyanAir, EasyJet og Monarch flyr også svært rimelig via Stansted og Gatwick.
Kanariøyene er et flott seilingsområde og svært mange har funnet ut at de ulike øyene ligger i passelig seilingsavstand fra hverandre, samtidig som de er svært ulike og dermed spennende å besøke. I de ulike marinaene er det mange langturseilere som bor i lengre tid, og miljøet er svært hyggelig. Egen båt er slikt sett genialt! Se seilvideo fra Lanzarote her: http://www.youtube.com/watch?v=N2NiX04W6zc.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Andre
Modellår
1996
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
42.0 hk
Motorfabrikant
Westerbeke
Type motor
Innenbords
Topphastighet
8 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
10 000 kg
Lengde i fot
42 fot
Lengde i meter
12,65 m
Dybde
160 cm
Bredde
411 cm
Sitteplasser
8
Soveplasser
4
Farge
Hvit

Utstyr

Autohelm vindinstrumenter og autopilot, Navman kartplotter m ny kartbrikke, Koden Radar, El. ankervinsj m rustfri kjetting og nytt 25 kgs "Spade"-anker, (fantastisk bra!), kraftig baugtruster, genoa Dacron, ny 2011. Storseilet er fullspilet med laminert duk, triradial skjæring,+ Lazy-jack og storseil trekk, nytt 2010. 2 stk Lewmar "58" vinsjer, 4 stk Lewmar "40" vinsjer, 1 stk 6# vinsj for innrulling av genoa, Sprayhood så godt som ny, ferdig opplegg for vindmølle og solceller. Webasto, varmtvannsbereder m. 230v og motorvarme ny 2009, Ny Ctech batterilader, 2x145 AH forbruksbatterier + 1x 80AH startbatteri nye 2011, ny 105 amp dynamo, lader 14.4 volt!. Kiwi seilpropell ny 2011, Ny redningsflåte 2010, Ocean type, 6 personers. Ny varmeveksler på motor. Ny Racor vannutskiller. Motoren er en Westerbeke, en amerikansk produsent basert på Perkins blokk. Total gangtid kun 1465 timer pr 30. mars. Pga driftsikkerheten er den også veldig vanlig som industrimotor, (generator og kjølemaskin) forhandler (Farco) ligger i Oslo.
Båten er svært rommelig, har stor og god bysse med trebluss komfyr og stekeovn m termostat. En kjempestor eierlugar ligger i hekken. Det er svært godt med skap og stuerom. To store toaletter, holdingtank m treveis ventil og elektrisk tømmepumpe m kvern.
Båten er fullt utstyrt for inntil 6 personer, inkl. Toshiba PC, ny Pioner radio/CD/MP3 m ute og inne-høytalere. Ved kaia vår er vi tilkoblet 230 volt og trykkvann fra land, slik at man bruker strøm og vann som hjemme. (Inkludert i marinaleie).
Davit for jolle. Jolle og motor pluss Code-O (Genaker) og baugspryd kan medfølge etter avtale. Båten er stoffet, polert og sinkanoder er skiftet den 28. des.2011. Motorolje/filter skiftet på 1450 timer. (Mars 2012) Nye filtre på dieselsystemet. Nye vannslanger på motorens kjølesystem.
Båten har STOR cocpit med fast bord, doble ratt og svært grei tilkomst til stor og dyp badetrapp. Båten seiler bra med god balanse, siste seilas fra Las Palmas (100nm) gikk med snitt i over 7 knop (i motstrøm)
Med andre ord, en praktfull turseiler oppdatert med bra og relevant utstyr, et godt "hjem" å bo i, "halv pris" på alle båtutgifter, en genial beliggenhet med 12 MÅNEDERS SESONG, rimelige flyreiser og en beskjeden investering. Du trenger bare ta med shorts, T-skjorte og tannbørste, resten er i båten!

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3475 SætreLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

32630528

Sist oppdatert

16. desember 2012, 01:13

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Seilbåt/Motorseiler