Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Paragon
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Paragon

Bildegalleri

(1/27)
Inaktiv

Paragon yachts 31

Paragon

Modellår

2010

Lengde

32 fot

Type motor

Innenbords

Seter

8

Pris

2 300 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Paragon 31, betydelig utstyrt.

Båten passer for deg om du er en av de som stiller høye krav til kvalitet, sjødyktighet, og ytelse samt har sansen for moderne design. Båten er bygget på Strorebro Nimbus og oser av selvtillit og godt håndverk. Dette er ikke bare et stort leketøy for mannfolk, men også en god familiebåt som rommer hele 5 sengeplasser.

Paragon er velkjent for båtkjennere. Det er den kjente skipskonstruktøren Sakari Mattila som har designet Paragon for Storebro. Han har arbeidet tett med bant annet sjøredningstjenesten i Sverige og Finland for å klare å bygge akkurat denne båten. Dette har resultert i den skarpe V-bunnen som gir Paragon akkurat den stabiliteten og den overlegen manøvreringsevnen selv når båten har høy fart.
Forbruket er på tross av dette ivaretatt, forbruk er på rundt 1,8 liter per nautisk mil.
Båten er utstyrt med en Volvo Penta D6 370 motor.
Toppfarten er ca 36 knop og den en har en god masjfart på hele 26 knop det utgjør ca 44 liter per time/ 1,7 liter per nautisk mil.

På badeplattformen er det integrert dusj med forlenget dusjslange, badestige og varmtvann.
I front en stor solid u-sofa i teak, med hele 4 stuerom, som har enormt med lagringsplass under sengene. Samt 4 dype skap til klær og to dype hyller.
Styrhuset har sittegruppe til sekspersoner med et praktisk nedsenkbart bort i teak. Det ene sete i sofaen kan snues og settes i med kjørerettningen.

Paragon 31 er utstyrt med en akterkabin hvor tre voksne kan sove fordelt på en enkelt køye ca 80 cm. , og en ikke alt for stor dobbeltkøye ca. 120 cm. Her er det også tv, med to antenneuttak.
En meget solid bygget targabøyle i rustfritt stål kommer på toppen av alt, er utstyrt med Raymarine 4 KW, digital radar, fjernstyrt lyskaster, rustfritt horn, ryggekamera, Downlight og 2X 50 W arbeidslys. Raymarine C140 W, innvendig og C120 W på Fly, med AIS system. Raymarine WHF med eget håndsett på fly.
Targabøylen er super for vannsportbruk.
Båten er utstyrt, med et Pioner Reference anlegg, 4 høytalere inne med Subwoffer, På Fly er det i tilegg 2 høytalere og subwoffer, som gir deg et anlegg med sykt bra lyd. det er både CD, I-pod tilkobling og radio. Anlegget kan styres fra begge styreposisjoner. Vanntett fjernkontroll medfølger.
Intergret Engbo 1000 W ankervinsj og blytau.
Baugpropell og servostyring gjør det meget enkelt å legge til overalt.
Alle servicer er fulgt av merkeforhandler.
Båten ble testet av Båtmagasinet i januar 2010, hvor den ble omtalt som SKROGKONGEN , og i Båtliv Nr 8, 2009: FINSK SISU STRUTTER UNDER SVENSK FLAGG
Båten er registrert i Nis Nor. Og kan derfor enkelt pantsettes. sjekk ut : www.paragonyachts.se for mer informasjon om ønskelig.
Ny pris på båten med utstyr er ca kr 2 650 000.-
Selges for kr 2 300 000.- kan diskuteres.

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Paragon
Modellår
2010
Type
Cabincruiser
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
370.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta D 6 370
Type motor
Innenbords
Topphastighet
36 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
4 700 kg
Lengde i fot
32 fot
Lengde i meter
9,88 m
Dybde
114 cm
Bredde
330 cm
Sitteplasser
8
Soveplasser
5
Farge
Hvit
Registreringsnummer
LG 5041

Utstyr

Raymarine C 140W komplett med Digital radar og AIS.
Raymarine C 120 W på Fly.
Raymarine WHF med ekst håndsett på Fly.
Sony TV med komplett antenne opplegg med 2 uttak.
Poly Planar 2 soners stereoanlegg med Pioneer høyttalere og Subwofer inne og ute.
Volvo Penta tim assistent.
Trimplan.
Baugpropell.
Dempet førerstol.
Dusj badeplattform.
Enbo Vinsj akter.
Eksteriør belysningspakke med LED lys rund baut ute.
Mastervolt batterilader.
Orginale løse tepper i cabin.
3 x Hella 100W på coupetak.
Fjernstyrt Lyskaster på targa.
Teakdekk.
Webasto Luftvarmer.
Ocean LED undervannslys.
LED Downlights på akterdsekk.
Landstøm system med flere kurser og kontakter i cabin.
Utvidet batteri kapasitet 300A forbruk, eget start batteri, eget batteri til Winsj og baugpropell.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

1673 KråkerøyLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

29615066

Sist oppdatert

4. september 2011, 07:44

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Paragon
Cabincruiser