Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Bella
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Bella

Bildegalleri

(1/10)
Inaktiv

Bella 580 C m/ Mercury 90 Optimax - Kr. 262.500, -

Modellår

2011

Lengde

19 fot

Type motor

Utenbords

Seter

6

Pris

262 500 kr

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Det behøver ikke være stort og dyrt om du trenger en båt som kan brukes hele året. Dette beviser Bella 580 C med glans!

Bella 580 C har noen særtrekk. Frontvinduene ligger litt fremover og om dette ikke er helt lekkert rent designmessig, har det noen fordeler. Regnet renner fortere av frontvinduene, vinkelen i forhold til vannflaten forhindrer reflekser og med overkanten av taket fremover får man viktige centimeter mer volum i hytta.

Luftig kabin
I en båt på denne størrelsen med midtplassert hytte, sier det seg selv at det er begrenset plass igjen til for- og akterdekk. Fra akterdekket entres hytta via en tobladet skyvedør. Med begge feltene åpne, er det grei inngang og mot fordekket er en hel skyvedør som skyves over mot babord side. Det betyr at man på varme dager kan få masse ventilasjon i hytta. Med takluke og dørene oppe blir det hele ganske åpent. For å sikre en generell ventilasjon, har man også satt inn et par ventiler i bakveggen.

Innvendig byr båten på to stoler og langsgående benk på hver side bak stolene. Totalt sitter fem voksne komfortabelt inne i hytta. Passasjerstolen kan vippes forover og da kommer plass til et kokeapparat til syne og inn mot skutesiden er det en liten vask.

Sjarkruter
Bella 580 C har noen særtrekk. Frontvinduene ligger litt fremover og om dette ikke er helt lekkert rent designmessig, har det noen fordeler. Regnet renner fortere av frontvinduene, vinkelen i forhold til vannflaten forhindrer reflekser og med overkanten av taket fremover får man viktige centimeter mer volum i hytta.

Båten er ikke stor den måler knapt 5,80 meter i totallengden, lengden i vannlinjen er 4,8 meter og på det bredeste måler den 2,09 meter. I tillegg har skroget et moderat fribord og ut fra dette er det egentlig imponerende hva man har klart å presse inn. Negativ vinkel på frontrutene er praktisk.

Som produsenten selv sier, er dette en kompakt transportbåt for bruk det meste av året. Blant forbedringene i forhold til 572-modellen er også nytt instrumentbord med plass til innfelt skjerm rett i siktlinjen for skipperen. En kraftig vinduspusser er på plass, men stolpene mellom vinduene kunne med hell vært litt smalere for enda bedre sikt.

Med 115-hesters Optimax på hekken går båten raskt i plan uten merkbar planingsterskel. Mindre krapp sjø suser den over uten problemer. Det er først når man lufter båten i lengre hopp at man kan få antydning til noen merkbare landinger. Motoralternativene oppgis fra 75 til 115 hk.

På fordekket er det positivt vurdert tre sitteplasser. En person på sittebenken om styrbord og med litt godvilje to på den litt lengre babord-benken. Når båten ligger stille er det helt greit å slå seg ned her med en kaffekopp eller fiskestanga. Akterdekket har to enkle benker som kan vippes ned.

Også her kan man rigge til en nødkøye på tvers, men vi tviler på at noen tar overnattingsturer i en båt som dette. Ut fra dette kunne innredningen kanskje vært enda enklere. På plussiden fører vi opp at innredningen har meget pen finish, det er kvalitetsstoff på stoler og puter, mens plassen er maksimalt utnyttet til små og store stuverom. Utvendig har båten fått Bellas nye dekorstriper og det er bra plassering av pulpit og rekker.

Modellen står i vår utstilling, velkommen til visning :)

Spesifikasjoner

Tilstand
Ny
Merke
Bella
Modell
580 C
Modellår
2011
Type
Daycruiser
Drivstoff
Bensin
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
90.0 hk
Motorfabrikant
Mercury 90 Optimax
Type motor
Utenbords
Topphastighet
35 knop
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
950 kg
Lengde i fot
19 fot
Lengde i meter
5,8 m
Bredde
214 cm
Sitteplasser
6
Farge
Blå/Hvit

Utstyr

Ferdig stoffet og primet, hydraulisk styring, vask med vanntank 14 ltr, forberedt for kokeapparat, lanterner, pulpiter, lys, ventilasjonsluker, putesett i cabin, takluke, Smartcraft instrumenter, selvlensende dørk forut + bak, en mengde stuverom både i cabin (skuffer + skap) og utvendig forut og bak. Alt ferdig montert og prøvekjørt.

Selges av et medlem av Norboat. Når du kjøper et produkt eller en tjeneste fra et Norboat-medlem, vet du at de er tilknyttet en handelsorganisasjon som arbeider for å skape best mulig rammeverk for båtbransjen og båtferdsel basert på trygt båteierskap.

Mer om fordelene ved å handle av et Norboat-medlem.

Reklamasjonsrett ved kjøp fra forhandler

Normalt gjelder 5 års reklamasjonsrett mot skjulte feil og mangler fra overlevering av produktet. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn du hadde grunn til å forvente, basert på informasjonen du har fått fra selger. Reklamasjonsretten kan være begrenset hvis forhandleren har forretningssted utenfor Norge.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Sted

Kobbervikdalen 115, 3036 Drammen
Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

26987637

Sist oppdatert

28. februar 2011, 19:43

Referanse

Bella 580 C m/Me 90 Opitmax

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Bella
Daycruiser