Gå til annonsen

Du er her

Båt/Båter til salgs/Andre
Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.

Se andre Andre

Bildegalleri

Foran BB (1/21)
Inaktiv

Fantastisk seilglede til salgs! - A35

Modellår

2007

Lengde

35 fot

Type motor

Innenbords

Seter

10

Pris

980 000 kr

Åttekant med utropstegn

Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig

Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.

Nyttige lenker

Sjekk småbåtregisteret

Beskrivelse

Fantastisk seilglede selges, enten du er regattaseiler eller nybegynner!

A35 en lystrer den minste bevegelse i titanrattet, og er letthåndterlig som en jolle her er det virkelig mulig å bli en god seiler!

Regattaseileren kan glede seg over gunstig IRC-mål, og å slå proffene med ett overkommelig budsjett.

Vi har seilt båten i tre sommerferier, noen helger og noe dagseiling. Men ungene vokser og vi trenger mere plass til dem og venner, så vi vurderer salg.

TUR:
Bortsett fra vår begrensede bruk så har en svensk bankmann kjørt 90 timer for motor med den og seilt kun litt, før finanskrisen traff. Da ble det mer aktuelt å være i bank enn i båt.. Vi har fått motoren opp i 400 timer og feriene har vært ca. 900-1200Nm. Rehab er langbent som en langt større båt - og er lite brukt og ikke slitt!!
Har rulleforseil og er utrolig letthåndterlig, meteparten av turseilingen har vært med spinnaker, håndterlig størrelse, og med bauspydet jibber man fra cockpit.
På ferie med ferieballast; sykkel, gummibåt osv har vi vært over 19 knop, men den kan langt mer!

REGATTA
En del punkter er sterkt forbedret, noe karbon/epoxy forsterkning øverst på roret og benyttet anledningen til å sette inn nytt lager og justere fasong, lettet hekken for diverse rask, ca 50kg lettere, ellers en rekke mindre forbedringer.
Rulleforstaget er ProFurl racing type med disk for å få forseilet så lavt som mulig. Om man ønsker en Norfoil-profil så kan vi skaffe det.
Designen er mestvinnende innen IRC, som ventelig blir det som gjelder fremover!

Seilene er klare for regatta - fra Quantum, i forskjellige high-tech materialer.
Elektronikk med PC tilkobling klar.

Det må også nevnes at ingen ting er ødelagt eller har feilet så lenge vi har hatt båten. Konstruksjonen er skuddsikker, sandwich i både skrog og dekk, vakum-og injeksjonsstøpt dyrt men sterkt og lett!!

INNE
Det blir tørt innemiljø med sandwich, og flatene inne er pene pga byggemetoden, og det er plast kombinert med mahogny. Slitesterkt og pent, og lett å holde rent. Alle bekvemmeligheter som gasskomfyr med to kokebluss og grill, varmt og kaldt vann, dieselvarmer, dusj, toalett med septikk osv.

Rehab har stått godt og tørt på land om vinteren i hele sitt liv.

Listeprisen på båten som den er utrustet (uten seil) er over 1.250.000, mens det med seil vil være over NOK 1.375.000.

Dette er en type båt som absolutt må sees og prøves...f.eks. herlig 4 m lang cockpit..


Se: http://www.archambault-boats.eu/index.php?S=boat&boat=A35

Spesifikasjoner

Tilstand
Brukt
Merke
Andre
Modellår
2007
Type
Seilbåt/Motorseiler
Drivstoff
Diesel
Motor inkludert
Ja
Motorstørrelse
20.0 hk
Motorfabrikant
Volvo Penta MD 2020
Type motor
Innenbords
Topphastighet
25 knop
Lystall
1.32
Byggemateriale
Glassfiber
Vekt
4 450 kg
Lengde i fot
35 fot
Lengde i meter
10,67 m
Dybde
210 cm
Bredde
355 cm
Sitteplasser
10
Soveplasser
6
Farge
Hvit
Registreringsnummer
NOR 13911

Utstyr

Seil, Quantum, Racing: storseil, lett fokk, tung fokk (begge i racing poser), asymmetrisk spinnaker. Ullmann Tur/transportfokk i dacron. Trekk til rulleforstag.

Rigg er som standard, men den er ekstra rigget for både spinnakerbom og bauspyd som er i karbon (spinnakerbom er ikke med, kan skaffes), samt racing disk rullesystem og profil fra ProFurl.

Dekksutstyr er Lewmar og Ronstan racing utstyr. 6 x vinsjer fra Lewmar, 5 dekksluker til å åpne.

VP 2020 diesel, 20 hk, seildrev, foldepropell. Tre sylindre, lite støy og vibrasjoner, lavt forbruk og 6,5knop marsjfart, 410 timer med pen kjøring (2200 o/min).

Storseilet har tyskerskjøting , flytende skjøtepunkt for fokk, utrustet for asymmetrisk spinnaker på bauspyd. Barberhaling til fokk medfølger, samt spinnakerfall til mastetopp.

Titan ratt, fabrikkmontert ekstrautstyr

Elektronikk fra Nexus: 2 stk. store mastedisplay, taktisk instrument, multiinstrument i cockpit, nav center samt gps instrument nede inkl kontakt til PC. Vindgiver i Karbon montert vertikalt for å unngå turbulens. Elektronisk kompass, VHF

Ekstra kartplotter ute fra Standard Horizon.

Sony radio/CD med høyttalere inne og ute, Sensorstyrt LED kartlampe

Nede; 220V landstrøm, 12A kraftig lader, varmtvannsbereder for motor og 220V
Kjøler, 3 bluss komfyr (2 plater samt grill)

Mikuni dieselvarmer, pålitelig og lett og termostatstyrt

Ellers: stort spesialsydd bomtelt siden cockpiten er stor, fortøyningstau, 4 fendere, båtshake, 3 vinsjhåndtak, syrefast Bruce anker med line, hesteskobøye, koniske treplugger, tåkelur, brannslukkere, radarreflektor, bomtrekk, flaggstang med beslag (ikke flagg), ekstra lyspunkter, septik som kan tømmes både ut i hav og suges opp, enkelt bestikk/tallerkener/kjele, reserve VHF-antenne

Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson

Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.

Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.

Uavhengig tvisteløsning

Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.

Les mer om Mekle her

Sted

3484 HolmsbuLogg innLogg inn for å se hele adressen

Kart

Annonseinformasjon

FINN-kode

24275435

Sist oppdatert

1. oktober 2010, 18:53

Rapporter annonse

Annonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.

Andre
Seilbåt/Motorseiler