Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Varen er solgt eller tatt ut av markedet av selgeren.
Bildegalleri
Alfa Romeo
Alfa SZ 30 Zagato UNIK INVESTERING
1993
138 000 km
Manuell
Bensin
Denne annonsen er ikke lenger tilgjengelig
Selgeren kan ikke kontaktes angående dette kjøretøyet.
Brukerprofil
Du må være logget inn for å se brukerprofiler og sende meldinger.
Logg innForsikre bilen din
Sammenlign og se tilbud på forsikring
Sjekk bilens historikk for RZ20952
Få en rask oversikt over bilens historikk og hva du bør sjekke
Beskrivelse
Unik og investering er ofte misbrukte begrep, men denne gangen tror jeg “hatten passer”. Stikkordene: Alfa Romeo, Zagato design og kun 998 eks produsert bør fange din oppmerksomhet. Ja du hørte rett, den er produsert i mindre enn 1000 eksemplarer! Ferrari F40 er produsert i 1311 eks. , og den ikoniske Porsche 911 1973 RS er det laget 1580 eks. av. Disse bilene koster nå stratosfæriske summer. Min bil er nummer 753 produsert. Det er en av de siste, og har noen av de gunstige oppgraderingene som de siste eksemplarene fikk.
Dette er Alfa Romeos superbil fra nittiårene. Designet er så kompromissløst at italienerne ga den kjælenavnet monsteret “il Mostro”. Tiden har vært snill med monsteret, og i dag er dette en bil som vekker ha begjær hos bilkjenneren. Historien om bilens tilblivelse finnes godt dokumentert på nettet, så her kan den interesserte bare ”Google” seg fram. Europa har også våknet opp, og pdd på Mobile.de , koster den billigste SZen 42000 Euro. Fine biler går for over en million, så med andre ord er det på tide å våkne før toget går. Dette er en unik mulighet. Dette er bedre enn penger på banken (og mye mer moro).
Men glem for et øyeblikk investeringspotensialet. Dette er nemlig en utrolig spennende og kjøreglad bil. Alfa registrerte i sin tid opp til 1,4 G for SZ. Dette var og er ekstremt den dag i dag. Det betyr at på svingete veier (eller for den del alle veier), så bringer bilen fram et bredt smil. Undervognen (med coil-overe) er tatt rett fra Alfa Romeos race Gruppe A/IMSA Alfa 75, svelger dumper og holder bilen plantet på veien. Pedaler og ratt fra MOMO sitter perfekt, bilen danser som en veltrenet ballerina fra sving til sving. Girkassen, som sitter bak, er som skreddersydd til den vellydende V6 motoren, som i dette tilfellet er enda sterkere med 0,5 liter mer kapasitet. I denne bilen sitter en sinna 3,5 liter (med kun 30.000 km under beltet) fra den Hollandske tuneren Savali som gjør bilen simpelthen perfekt. Av tidligere eier ble den målt til 270 km/t, da selvsagt på tysk ubegrenset autobane. Jeg har kjørt den ned på kontinentet, og kan love at denne påstanden er troverdig. Bilen er i hele sitt liv holdt i perfekt stand av entusiastiske eiere. Den leveres nylig EU godkjent (null feil) og servet. Mekanikken kommer til stor del fra Alfas masseproduserte bil, Alfa 75 3.0 QV, så det å holde den i topp stand videre, bør ikke by på problemer.
Bilen er nylig påkostet:
NYE HJULLAGER
NYTT BLINKLYS GLASS
NYE BREMSEKLOSSER (CL tilsvarende Endless)
RUSTFRITT EKSOSANLEGG HÅNDBYGGET (nydelig lyd)
NY REG REIM OG STRAMMER
NYE FORINGER
NY VANNPUMPE
NY SERVOSLANGE
NY TANNSTANG
NY BREMSEVÆSKE
NY OLJE (AGIP RACING) OG FILTER
NY RESTAURERTE ORGINALFELGER MED NYE PIRELLI P7
NYE SENTERKOPPER (FRA ALFA ROMEO NOS)
JUSTERT LYS
BEHANDLET SETER MED SKINNPLEIE
BEHANDLET KAROSSERI MED POLISH OG VOKS
GODT IGJENNOM AV AUTORISERT VERKSTED
EU GODKJENT UTEN FEIL
Bilen trenger intet, men er du perfeksjonist finnes selvsagt steinsprut og små skavanker på panser og frontspoiler. Jeg legger dog dette inn under patina og synes det gir sjel. Det koster uansett ikke mer enn 10.000 kr for å få dette perfekt. Leveres med servicehefte, original dokumenter, to nøkler (som levert originalt), org. trekk, salgsbrosjyre.
Selges til entusiast som vet hva dette er. Bilen må ikke selges og prisen er fast. Prøvekjøring kun etter besiktigelse - og at man er enig om kjøp og at midlene finnes. Da kun for å forsikre at bilen er som beskrevet. Ber om kun seriøse henvendelser: Mao har du bare lyst til å prøvekjøre Zagato eller er nysgjerrig, ikke ring. Dette er kanskje sært, men det er min bil, og jeg forbeholder meg retten til å gjøre som jeg vil.
Bilen selges under tvil, da dette har vært min drømmebil lenge: Jeg trenger pengene til et nytt forretningskonsept. Får jeg ikke prisforlangende blir bilen værende i garasjen.
Men selvsagt er det lov å drømme, drøm deg bort og se på bildene. Det er gratis, og er ikke monsteret vakkert?
Se dette filmklippet og nyt: https://www.youtube.com/watch?v=Vml9_Ufj5nc
Send mail eller ring, SMS blir ikke besvart.
Spesifikasjoner
- Omregistrering
- 1 500 kr (avgifter)
- Pris eksl. omreg.
- 488 500 kr
- Årsavgift
- Les mer
- Merke
- Alfa Romeo
- Modell
- Andre
- Modellår
- 1993
- Karosseri
- Coupe
- Drivstoff
- Bensin
- Effekt
- 250 hk
- Slagvolum
- 3,5 l
- Kilometerstand
- 138 000 km
- Girkasse
- Manuell
- Hjuldrift
- Bakhjulsdrift
- Hjuldriftnavn
- sperre
- Seter
- 2
- Farge
- Rød
- Interiørfarge
- lyst skinn
- Bilen står i
- Norge
- Avgiftsklasse
- Personbil
- Registreringsnummer
- RZ20952
- Salgsform
- Bruktbil til salgs
Utstyr
- ABS-bremser
- Airbag foran
- Diff.sperre
- El.vinduer
- Elektriske speil
- Farget glass
- Klimaanlegg
- Radio/CD
- Sentrallås
- Servostyring
- Skinninteriør
- Sommerdekk på aluminiumsfelg
- Sportsseter
Reklamasjonsrett ved kjøp fra privatperson
Normalt gjelder 2 års reklamasjonsfrist mot skjulte feil og mangler. Reklamasjonsretten brukes hvis produktet er i dårligere stand enn det du hadde grunn til å forvente, basert på informasjon du har fått fra selger. Vær oppmerksom på at begge parter kan fraskrive seg reklamasjonsretten dersom dette er tydelig spesifisert i en kjøpekontrakt.
Les mer om reklamasjonsrett på FINNs hjelpesenter.
Uavhengig tvisteløsning
Vår partner Mekle tilbyr digital tvisteløsning hvor begge parter i en reklamasjonssak får hjelp av en jurist til å finne en rimelig løsning.
Les mer om Mekle herAnnonsen kan være mangelfull. Fullstendig salgsinformasjon og opplysninger iht. opplysningsplikt kan fås direkte fra selger.